UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада КНР приховує інформацію про справжню кількість загиблих від COVID-19 - The Washington Post

Китайські журналісти повідомляють про набагато більшу кількість жертв від пандемії COVID-19, ніж каже офіційна статистика.

З самого початку пандемії коронавірусу COVID-19, китайська влада намагалася максимально обмежити і контролювати інформацію про вірус SARS-CoV-2. Всі іноземні журналісти були вислані з Китаю, а повернутися вони не можуть, оскільки діють обмеження міжнародного пересування. Однак, комуністичній владі піднебесної не вдалося повністю контролювати інформацію про пандемію. Найжахливіші повідомлення, все ж надходили від китайських організацій, що моніторять ситуацію всередині однієї з найбільш ізольованих і контрольованих медіа країн світу, пише The Washington Post.

"Правда полягає в тому, що керівництво Комуністичної партії Китаю вважає, що будь-яке повідомлення про факти, зрештою, загрожує стабільності режиму", - сказав Девід Бандурски, один з директорів China Media Project.

минулого тижня пекінське видання Caixin, відоме своїми політичними розслідуваннями, опублікувала статтю, в якій ставиться під сумнів офіційний показник смертності від коронавірусу в китайському епіцентрі спалаху COVID-19 у місті Ухані. "У спустошеному вірусом Ухані багатогодинні черги для збору попелу мертвих", - свідчив заголовок англійського перекладу.

Офіційно число загиблих в Ухані перевищила 2500 чоловік, і ця інформація неодноразово підкреслювалася міністерством закордонних справ Китаю. Але щось не складається, відзначило Caixin: один місцевий крематорій працював по 19 годин на день, і всього за два дні в установу було доставлено 5000 урн з прахом.

Читайте також: Пандемія підштовхує США і Китай до холодної війни – LA Times

Іноземні ЗМІ, звернули увагу на ці деталі. Радіо Вільна Азія припустило, що в місті могло загинути до 42 000 чоловік.

В недавньому подкасті, в якому обговорювалася робота журналістів в Ухані, репортер Caixin Дат Юй припустив, що його команда розкрила до 80 відсотків того, що сталося, але вони змогли опублікувати максимум 40 відсотків.

Проведення незалежної журналістики в Китаї вимагає делікатного балансу. Китайські репортери не залежать від віз, як іноземці, але вони стикаються з іншими ризиками: принаймні, 48 китайських журналістів були ув'язнені в минулому році, згідно Комітету з захисту журналістів, більше ніж в будь-якій іншій країні.

Американці вимагають від Китаю компенсації за СOVID-19. За підрахунками аналітиків, її сума становить близько 1,2 трлн доларів.

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавіруса COVID-19 "надзвичайною ситуацією в галузі суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення", але вже 11 березня констатувала, що епідемія COVID-19 переросла в пандемію.