UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада Гаваїв має намір депортувати 17 тисяч безпритульних, придбавши квиток в один кінець

Завдяки тропічному клімату, Гаваї стали раєм для тисяч волоцюг, багато з яких цілий рік живуть у наметах на березі океану. Однак на допомогу бідним владі доводиться витрачати дуже багато коштів, тому їм запропонували відправитися додому за казенний рахунок.

Влада американського штату Гаваї оприлюднила план депортації 17 тисяч безпритульних, що живуть на острові.

Програма отримала назву "Return to Home" (Повернення додому). З її допомогою місцева влада має намір заощадити бюджетні кошти, які зараз витрачаються на фінансову допомогу вбогим. Замість цього їм куплять квитки в один кінець, відправивши на батьківщину у штати на континентальній частині 3.

Втім, наголошується, що купувати квиток будуть тільки тим, хто добровільно погодиться на депортацію. Окрім того, в їхніх рідних містах повинні бути заходи підтримки жебраків, стандарти яких не відрізняються у гірший бік від тих, що діють на Гаваях.

На купівлю авіаквитків для безпритульних влада Гаваїв у перші три роки дії програми планує витратити близько 100 тисяч доларів. Депортувати людей почнуть вже у серпні.

Прес-секретар департаменту Кайла Розенфельд розповіла, що, затверджуючи програму, влада штату турбувалася, що новий закон не тільки не зменшить чисельність бомжів в острівній штаті, але і залучить нових жебраків, оскільки ті дізнаються, що можна на останні гроші дістатися до Гаваїв, пожити там, а потім за державний рахунок повернутися на батьківщину.

Як зазначили в інтерв'ю місцевим ЗМІ громадської організації "Національна коаліція допомоги безпритульним", подібна депортація застосовувалася до жебраків в інших штатах і раніше: їм пропонувалося на вибір відправитися у в'язницю, в притулок або квиток додому. Подібну програму в 2007 році запустили і в Нью-Йорку за ініціативою мера Майкла Блумберга.

Гавайські острови розташовані за 3700 кілометрів від континентальної частини США. Населення розташованого на них штату - 1 мільйон 360 тисяч осіб. Завдяки тропічному клімату (температура рідко опускається вночі нижче 18 градусів Цельсія), багато безпритульних цілий рік живуть у наметах прямо на березі океану.

Скільки безпритульних скористаються програмою добровільного повернення на батьківщину - поки невідомо. !zn

Читайте також:

Детройт став першим великим містом США, що оголосило про банкрутство

Прагнучи відокремитися від США, на Гаваях створили власну валюту

Через нестачу грошей з американських в'язниць випускають тисячі нелегалів

Жителі Аляски стають "кліматичними біженцями": під воду йдуть цілі селища