Після хвилі арештів, націлених на членів опозиційних партій та активістів, правозахисні організації звинуватили Азербайджан у використанні кризи, що викликана коронавірусом, як привід для переслідування опозиції, повідомляє OCCRP.
З початку спалаху, влада заарештувала більше десятка опонентів за "порушення карантину", заявили в "Національній раді демократичних сил", коаліції опозиційних партій.
Крайній з опозиційних діячів був арештований у вівторок і засуджений до 30 днів ув'язнення.
Баба Сулейманов, активіст "Партії Народного Фронту" (PFPA), мав дозвіл покинути будинок на дві години, але, тим не менш, він був затриманий по дорозі до дому голови "Партії Народного Фронту".
Азербайджан ввів суворі карантинні заходи, вимагаючи, щоб люди отримували дозвіл від влади кожного разу, коли вони виходять з дому, інакше їм загрожує місяць у в'язниці.
"Це явно сфабрикована справа. Сулейманов став четвертим нашим активістом, заарештованим в адміністративному порядку за останні п'ять-шість днів", - сказав лідер партії Алі Керімлі, додавши, що за останній місяць було заарештовано близько 20 опозиціонерів.
Він сказав, що його помічник і фінансовий директор газети "Азадлиг" Фаіг Амірлі був затриманий людьми в штатському, коли він вивозив сміття, а його охоронець Руслан Аміров був затриманий, коли він привів свою дитину до лікаря.
Інший чоловік довів у суді, що у нього є дозвіл, але потім його звинуватили в опорі поліції, сказав Каримлі, перерахувавши інші форми переслідування, такі як відключення електрики та інтернету за кілька хвилин до запланованих онлайн-інтерв'ю.
Національна рада демократичних сил закликала уряд Азербайджану "припинити свої антинаціональні і антигуманні дії, звільнити заарештованих за фальшивими звинуваченнями і відмовитися від переслідування громадських активістів". Humans Right Watch вимагали того ж.
"Азербайджан повинен негайно припинити використовувати пандемію COVID-19, щоб змусити замовкнути критиків", - заявив Георгій Гогія представник Humans Right Watch у Європі та Центральній Азії.
Організація Amnesty International розпочала кампанію, щоб звільнити одного з ув'язнених активістів. Чоловік є автором петиції, яка вимагає від держави забезпечити соціальне забезпечення людей, постраждалих від COVID-19.
Проте чиновники залишаються неухильними. Вони відхилили звинувачення, стверджуючи, що близько 160 осіб були заарештовані за порушення карантинних правил.
"Азербайджан не допустить, щоб представники (радикальної опозиції) скористалися ситуацією і вчинили провокацію", - сказав агентству Trend заступник голови правлячої партії Азербайджану.
Раніше, влада Туреччини звільнить тисячі ув'язнених, але не опозиційних журналістів. У в'язницях Туреччини перебувають більше політв'язнів і журналістів, ніж в будь-якій іншій країні.
Також, коронавірус COVID-19 став причиною тюремних бунтів по всьому світу. Налякані перспективою опинитися за ґратами без доступу до медичної допомоги, ув'язнені стали вимагати від влади прийняття заходів.