Вперше слово "історичний" вжито без перебільшення. І стосується воно візиту Барака Обами в Гавану. Це вперше за 88 років, коли нога президента США стала на кубинську землю.
Але значно важливіше те, що цей візит затвердить зусилля Обами впродовж 15 місяців щодо зближення і взаємодії з "Островом свободи". Також завдяки відмові від тактики в дусі "хулігана", США також зможуть зміцнити свій вплив в регіоні.
Про це в редакційній статті пише Financial Times, нагадуючи, що своїм спеціальним розпорядженням Обама порушив ембарго проти Куби, зняти повністю яке може лише Конгрес. США виключили Гавану зі списку спонсорів тероризму. Комерційні авіасполучення тепер розблоковані, а перебування кубинців на американській території дозволене до 110 днів. У свою чергу, Гавана зняла заборону на подорожі для американців.
Крім того, цього тижня кубинська влада скасувала кримінальну відповідальність за використання американського долара. Це піде на користь самій Кубі, оскільки в неї є необхідність у міцній валюті, завдяки якій можна було б проводити міжнародні фінансові операції і закупки.
Також страх перед "зміною режиму" більше не на порядку денному. Обама заявив, що майбутнє країни у руках самих кубинців. Видання порівнює візит американського президента на Кубу з поїдкою його попередника 30-го президента США Калвіна Куліджа в 1928 році. Тоді Вашингтон відмовився від втручання у внутрішнє управління островом, вирішивши, що якщо "кубинці хочуть ускладнити собі життя, їм треба дозволити це зробити".
Також, на думку видання, візит Обами – це не лише порозуміння зі старим суперником часів Холодної війни. Це ще й ознака того, що США робить ставку на ширший підхід до свого регіону. В той час, як на Близькому Сході і в Середземномор'ї американські справи кепські, закордонна політика Америки в її півкулі і в Карибському басейні процвітає.
Більше 30 років більша частина Латинської Америки через громадянські війни в Центральній Америці і війни наркокартелів у Колумбії здавалася у безвиході. Але тепер ситуація змінилася. Колумбійські бойовики-марксисти, яких підтримувала Гавана, готові скласти зброю. Також зближення США з Кубою обмежує в регіоні агресивну риторику уряду у Венесуелі.
В цей же час, економічна гравітація ставить на місце інші непередбачувані країни. Бразильський корумпований уряд на межі повалення. А в Аргентині новий президент-центрист Маурікіо Макрі теж готується прийняти в своїй країні Обаму завтра. І це буде, на думку видання, ще одна історична поїздка, оскільки жоден американських президент за останні 20 років не був у Буенос-Айресі.
14 серпня 2015 року на Кубі урочисто відновило роботу посольство США, яке не працює з 1961 року. Вперше за останні більш ніж півстоліття в Гавані підняли американський прапор.
Як йдеться у статті "Дзеркала тижня. Україна" "Чого очікує президент Барак Обама від візиту на Кубу?", Обама збирається зарахувати налагодження відносин з Кубою в актив історичних надбань свого президентства. Як зазначає автор статті Віктор Каспрук, якщо президент США їде в гості до братів Кастро, це може виглядати як надання легітимності влади, яка явно не поспішає відмовлятися від своїх репресивних звичок і не поспішає проводити реформи в сфері прав людини.