UA / RU
Підтримати ZN.ua

Візит Асада в Москву демонструє його впевненість у Сирії – WSJ

Експерт вважає, що США не зможуть побороти "Ісламську державу" після розділу Сирії, який планує Путін.

Президент Сирії Башар Асад у вівторок здивував світ, коли несподівано приїхав у Москву, щоб зустрітися з Володимиром Путіним.

Про це на сторінках Wall Street Journal пише віце-президент дослідницького центру Вудро Вільсона Девід Міллер, додаючи, що існує п'ять висновків, які можна зробити з московської поїздки Асада.

По-перше, сирійський президент вперше з 2011 року наважився виїхати за межі своєї країни. Це, на думку автора, ознака того, що Асад тепер почувається впевнено вдома. При цьому він розуміє важливість відносин з Росією. І Путін, і Асад нагадують "хрещеного батька: російський президент зробив сирійському пропозицію, від якої той не зміг і не захотів відмовлятися.

По-друге, візит підкреслює контраст у ставленні США і Росії до сирійського режиму. Американський президент намагається переконати світ, що Асад на межі повалення і йому лишилися лічені дні. В цей же час, Москва намагається продемонструвати, що це не так. Таким чином, візит Асада робить заяви і роль США в близькосхідному регіоні маргінальними.

По-третє, втручання в Сирію для Путіна несе великий ризик. Він може втратити там солдатів, які повернуться додому в трунах. Але разом з тим, на полі битви у Росії є те, чого бракує США, зокрема союзники в особі Ірану і "Хезболи", прямий вплив на Асада і чітка мета утримати союзника при владі і відбити сили опозиції та "Ісламської держави". Також у президента Барака Обами немає такої кількості часу, як у Путіна. Другий термін президента США добігає до кінця, а його російський колега збирається ще довго керувати своєю країною.

По-четверте, російське втручання у сирійську війну вплине на інтереси Америки і її союзників на Близькому Сході. Зокрема, на думку автора, нервувати варто Саудівській Аравії і Ізраїлю, які спостерігають за формуванням нового альянсу за участі Росії, режиму Асада, Ірану і "Хезболи".

І п'ятий висновок в тому, що США можуть опинитися в скрутному становищі, ставши заручником вимог Кремля. Якщо Росія створить на руїнах Сирії спеціальну державу для Асада, американцям буде тяжко побороти "Ісламську державу", яка потрібна сирійському диктатору для того, щоб переконати світ у своїй важливості.

В цей же час, Вашингтон засуджує Москву за теплий прийом Асада. 20 жовтня президент Сирії Башар Асад відвідав Москву. Це його перший закордонний візит вперше з початку війни в країні (з 2011 року - ред.) , і першою країною, яку він відвідав, стала Росія, яка три тижні тому почала масштабну військову повітряну операцію в Сирії в підтримку армії Асада.

За підсумками зустрічі спікер Путіна Пєсков повідомив, що вона була "досить тривала". Він зазначив, що глави держав встигли обговорити боротьбу з екстремістськими терористичними угрупованнями, а також продовження російської операції в Сирії та підтримку наступальних армій Дамаска.

За підсумками зустрічі Путін відзвітував перед главами Саудівської Аравії і Туреччини. У свою чергу, турецькі ЗМІ повідомляють, що в розмові з Путіним Ердоган в черговий раз висловив стурбованість російської військовою кампанією в Сирії, зокрема - про збільшилися потоки біженців після посилення авіаударів РФ за Алеппо, який розташований в 35 км від турецького кордону.