Російські Су-24 безкарно влаштували провокацію проти американського ракетного есмінця USS Donald Cook у Балтійському морі, тому що у військово-морському флоті США не прийнято відповідати на такі дії, тим більше застосовувати силу.
Про це Business Insider сказав відставний командир крейсера капітан Рік Хоффман, коментуючи інцидент, який стався два дні тому під час польсько-американських маневрів.
"Не треба вбивати людей лише за те, що вони тобі набридають. Ми не воюємо з Росією", - сказав американський військовий, додавши, що в таких випадках існує вірогідність помилки. Тому відповідати на імітацію атаки не прийнято.
Видання пише, що поведінка російський Су-24 порушує угоду між США і СРСР, спадкоємицею якого стала нинішня Росія, від 1973 року "Про уникнення інцидентів у відкритому морі". Тому такі дії можна розцінювати як акт агресії. Однак знищення російських літаків означало б загибель пілота, що ускладнило б і без того не прості відносини між Москвою і Вашингтоном.
За словами Хоффмана, найвірогідніше мета провокації російських Су-24 полягала в тому, щоб створити картинку для пропаганди.
"Було би дійсно цікаво подивитися, як про це напишуть російські газети вранці, як вони це обіграють", - сказав американський військових, додавши, що поведінка Москви "мало чим відрізняється від КНДР". І подібні військові провокації більше потрібні для пропагандистських байок для "внутрішнього глядача".
Тим часом, у США назвали прольоти російських Су-24 над есмінцем "агресивним актом". Анонімне військове джерело агентства "Рейтер" описало інцидент в деталях, заявивши, що російські бомбардувальники "симулювали атаку" на американський есмінець.
Це не перша російська провокація в Європі. З початку війни проти України військові літаки Росії регулярно влаштовують провокації в Балтії, порушуючи повітряний простір Литви, Латвії і Естонії. У відповідь Великобританія направить п'ять військових кораблів у Балтійське море у відповідь на російську загрозу. Таке рішення було ухвалене у лютому 2016 року. Міністр оборони Великобританії Майкл Феллон підкреслив, що Лондон вперше з 2010 року вносить свій внесок у постійні військово-морські сили НАТО.