UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військові кораблі США увійшли у спірне Південно-Китайське море, розсердивши Китай

США звинувачують Китай у мілітаризації Південно-Китайського моря.

За останні кілька днів військові кораблі ВМС США двічі ходили біля островів, на які претендує Китай, в Південно-Китайському морі, повідомили американські військові агентству Reuters у момент загострення напруженості між двома найбільшими економіками світу.

Жвавий водний шлях є однією з багатьох гарячих точок у відносинах США і Китаю, серед яких торговельна війна, санкції США, Гонконг і Тайвань.

Раніше цього тижня під час переговорів на високому рівні Китай закликав американських військових припинити грати м'язами в Південно-Китайському морі і додавати "нової невизначеності" щодо демократичного Тайваню, який Китай вважає своєю провінцією.

ВМС США регулярно дратують Китай, проводячи так звані операції "свобода навігації" на кораблях поблизу деяких островів, окупованих Китаєм.

Китай претендує майже на всі багаті ресурсами води Південно-Китайського моря, де він створив військові форпости на штучних островах. Тим не менш, Бруней, Малайзія, Філіппіни, Тайвань і В'єтнам також мають претензії на частини моря.

Сполучені Штати звинувачують Китай у мілітаризації Південно-Китайського моря і в спробі залякати азіатських сусідів, які можуть захотіти використовувати його великі запаси нафти і газу.

Китай прагнув зміцнити свої претензії на Південно-Китайське моря шляхом будівництва семи штучних островів на рифах і оснащення їх військовими об'єктами, такими як злітно-посадкові смуги, радарні купола і ракетні системи. П'ять інших урядів претендують на територію в багатій нафтою і газом території, через яку щорічно проходить товарів на п'ять трильйонів доларів США.

КНР претендує на суверенітет над усім Південно-Китайським морем. У В'єтнаму, Малайзії, Філіппін, Брунею і Тайваню зустрічні претензії. Китай веде територіальний спорами як через Південно-Китайське море, так і за Східно-Китайське.

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі – за участю США, які неодноразово заявляли про неприйнятність однобічних дій Китаю в Південно-Китайському морі.