UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військова операція РФ у Сирії стала відповіддю на поставки зброї США сирійським повстанцям – WP

За допомогою протитанкових комплексів США BGM-71 TOW сирійські повстанці щодня знищують близько 15 танків армії Асада.

Поставки Сполученими Штатами сирійським повстанцям протитанкових комплексів BGM-71 TOW відіграло значну роль в сирійському конфлікті, надавши йому видимість опосередкованої війни (proxy war) між США і Росією, чого так намагався уникати американський президент Барк Обама, пише видання The Washington Post.

Поставки даних протитанкових комплексів повстанцям здійснювалися Сполученими Штатами протягом двох років. Видання повідомляє, що в середу, 7 жовтня, коли урядові війська Сирії почали наступ на повстанців за підтримки ВПС РФ, бійці сирійської опозиції за один день знищили 24 танки армії Асада. Необхідно відзначити, що бронетехніка сирійської урядової армії в основному російського чи радянського виробництва.

Повідомляється, що повстанці очікують незабаром збільшення поставок протитанкових комплексів BGM-71 TOW.

Співробітник Вашингтонського інституту близькосхідної політики Джефф Вайт заявив, що озброєні BGM-71 TOW сирійські повстанці щодня знищують або виводять з ладу близько 15 одиниць бронетехніки урядових військ.

Він порівняв перелом у військових діях в Сирії після поставок бійцям опозиції американських протитанкових комплексів з військовою кампанією СРСР в Афганістані після постачання Сполученими Штатами ПЗРК FIM-92 Stinger моджахедам

На думку видання, саме успішне застосування бійцями сирійської опозиції американських протитанкових комплексів в боях з армією Асада послужило основою рішення президента РФ Володимира Путіна почати військову операцію в Сирії.

"Основною причиною початку військової операції Росії в Сирії була військова слабкість режиму Асада і загроза втрати ним північно-західні території у Сирії. TOW зіграли значну роль в цьому. Я думаю, навіть американці здивувалися цьому успіху", - сказав Оубай Шахбандар, консультант з Дубая, який працював з сирійською опозицією.

Сирійські повстанці також запитують у США ПЗРК Stinger, але Сполучені Штати відмовляються постачати цю зброю, так як побоюються її попадання в руки екстремістів.

Повітряна військова операція Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету операції - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", ряд ЗМІ, свідків і чиновників заявляли, що цілі недавніх бомбардувань РФ в Сирії не мали відношення до ІД, а ведуться проти опозиції режиму Асада.

Одноособове рішення Росії про початок воєнної кампанії в Сирії без жодних консультацій та узгоджень у міжнародних організаціях свідчить, що сирійці можуть стати не останньою жертвою "інтернаціональної допомоги" Москви "братнім народам", пише в статті для DT.UA Віктор Каспрук.

Автор не виключає, що "кремлівський карлик визначив для себе головною тактику "бікфордового шнура". Коли Москва від підпалювання одного конфлікту переходитиме до наступного, ніби запалюючи від попередньої країни, в яку вона вторглася, факел для свого наступного втручання".

Детальніше про цілях Путіна в Сирії читайте в статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна у статті Віктора Каспрука для "Дзеркала Тижня. Україна".