UA / RU
Підтримати ZN.ua

Війна в Україні не є "замороженим" конфліктом - Washington Times

Російські збройні сили переходять в активний наступ у Східній Україні.

Політика США щодо України "провальна", загострення ситуації в Донбасі можна було уникнути, вважає професор Джорджтаунського університету (Вашингтон), глава аналітичного центру Potomac Foundation, Філіп Карбер.

За його словами, ситуація загострюється. Згідно з його інформацією, станом на середу, за останні кілька днів прибуло п'ять російських тактичних бронетанкових груп, це приблизно 75 основних бойових танків, 100 БМП, 100 інших бронеавтомобілів і 50 артилерійських комплексів.

"На тлі зростання напруженості у зв'язку з операцією російської США і НАТО досі не надали необхідного зброї українській армії", - пише Карбер для The Washington Times.

Із затримкою в 10 місяців армія США і Європи лише нещодавно направила делегацію офіцерів до Києва, щоб оцінити військові потреби України.

"Війна в Україні - це не "заморожений конфлікт", це - "морозна" війна", - сказав він.

"Нинішня ескалація не сталося б, якщо б США представили українським захисникам переносні протитанкові ракетні комплекси Javelin, тоді б, можливо, вони змогли впоратися з атакою в аеропорту, не кидаючи в бій свої бронетанкові резерви. Без Javelin не обійтися, тому що українські протитанкові ракети не можуть пробити динамічну броню російської техніки", - сказав Карбер, який провів деякий час разом з українським добровольчим батальйоном "Дніпро-1".

Він вважає, що політика адміністрації Барака Обами щодо конфлікту в Україні є "приреченою на провал", оскільки вона покликана сприяти припиненню вогню шляхом дипломатичних зусиль, ігноруючи при цьому чотири місяці систематичних російських порушень режиму припинення вогню.

Ситуація в Донбасі загострюється. Як йдеться в повідомленні групи "Інформаційне опір" у четвер, 22 січня, противник настає все активніше, нарощуючи боєздатність і кількість техніки.

Напередодні після засідання групи "нормандської четвірки" глава МЗС Німеччини заявив, що між Україною і "ДНР" з "ЛНР" потрібна межа. На переконання Штайнмайера, тільки так можна домогтися зняття напруги.