UA / RU
Підтримати ZN.ua

Війна в Україні грає на руку Лукашенку – Bloomberg

Авторитарний президент Білорусі завдяки конфлікту в Україні здобув більшу підтримку населення.

Президент Білорусі 3 зміг використати на свою користь збройний конфлікт в Україні, в якому задіяна Росія.

Про це сьогодні на сторінках Bloomberg Business Week пише Керол Метлек. Автор зауважує, що у білорусів є багато причин скаржитися на політику свого авторитарного президента. Лукашенко зробив Білорусь дуже економічно залежною від Росії.

Але в цей же час, прихильність до нього в Білорусі з початку кризи в Україні зросла. Згідно з результатами дослідження Незалежного інституту соціально-економічних досліджень в Мінську, зараз більшість білорусів підтримують економічну інтеграцію з Росією. Хоча рік тому прихильників зближення з Євросоюзом було більше.

Оглядач пояснює зростання прихильності до політики Лукашенка тим, що він майстерно грав на два фронти: підтримував Україну і мовчки виконував домовленості з Росією.

"Лукашенко також надав майданчик для мирних переговорів в Мінську, покращивши державний імідж перед білорусами", - йдеться в статті.

Крім того, в Білорусі безперешкодно транслюються російські телеканали, які розповсюджують кремлівську пропаганду. А це теж вплинуло на громадську думку в країні і переконало білорусів у тому, що заради стабільності їм потрібна "тверда рука" Лукашенка. В Білорусі побоюються, що конфлікт, аналогічний українському, може спалахнути в країні, якщо їхнього авторитарного президента теж усунуть від влади. Сам президент Білорусі теж намагається показати свій контроль над радикальними силами в країні. Нещодавно Лукашенко похвалився, що тримає своїх націоналістів "на прив'язі".

він звинувачував у подіях в Україні Віктора Януковича. Разом з тим Лукашенко висловив переконання, що на Майдані відбувся "антиконституційний переворот".

Позиція Лукашенка завжди була суперечливою. Він називає Крим українським і підтримує територіальну цілісність України, але втрати Криму звинувачує Україну. То Лукашенко заявляє, що Росія не воює в Україні і "захищає" свою економіку, потім - що без підтримки Москви "ЛНР" і "ДНР" давно зникли б.