UA / RU
Підтримати ZN.ua

Війна Росії проти України показала, що США час змінити ставлення до артилерії – WP

Американський генерал пише, що з вини політиків російська артилерія сьогодні значно потужніша, ніж американська.

Минулого листопада в штаб-квартирі армії США в Європі була представлена доповідь про дії військ 3 в Україні. Йшлося про те, як в липні 2014 року під час битви біля Зеленопілля російська артилерія майже повністю розбила український механізований батальйон за кілька хвилин.

"Мені було тяжко уявити собі, щоб такий же батальйон армії США став жертвою такого ж артилерійського удару. Я усвідомив тоді, що Україна стала місцем для демонстрації російської сили, що може статися, якщо ми хоч колись зіштовхнемося з нею на полі битви", - пише на сторінках Washington Post колишній генерал армії США Роберт Скалс, додаючи, що сьогодні, можливо, вперше з часів Холодної американські війська постали перед серйозною силою супротивника.

Автор зауважує, що це усвідомлення дуже тривожне, тому що потужність артилерії була головним аргументом американських наземних військ впродовж майже століття. В Нормандії під час Другої світової війни американська армія не так "вразила" німецькі сили, як артилерія США. Американці тоді змогли зосередити масовий вогонь із сотень гармат по цілому підрозділу ворога, знищуючи його повністю.

Під час війни у Перській затоці іракці також боялися "залізного дощу", який влаштовувала американська артилерія за допомогою касетних снарядів. На додачу радари і протиракетні системи дозволили ефективно протистояти артилерії диктатора Садама Хусейна.

"Український досвід служить тепер смертельним прикладом того, що може трапитися з артилерією США, якщо нам доведеться воювати проти росіян чи російських маріонеток. Нові російські вогневі системи тепер переважають наші на третину чи й більше. Вони покращили нашу технологію "залізного дощу", розробивши нові касетні снаряди з термобаричними бомбами всередині. Ці боєкомплекти генерують дуже потужну хвилю вибухових газів, які більш смертельні, ніж звичайні вибухи. Один залп російського термобаричного "залізного дощу", здійснений ракетним батальйоном, знищить все на площині близько 350 акрів", - пише колишній американський військовий.

Він додає, що трагічність ситуації ще в тому, що американські політики знищили мільйони касетних бомб і ракет, які були в арсеналах армії США. Військовий скаржиться, що політики підписали угоду з іншими країнами, які були не здатні влаштовувати "залізні дощі", яка заборонила використання такого озброєння під приводом того, щоб подібні удари нищать мирне населення також. Однак Росія, Китай і Ізраїль проігнорували цю заборону. В результаті російський ракетний батальйон може завдати в п'ять разів більших втрат супротивнику, ніж вогонь американського батальйону ракетних установок.

Читайте також: Обама на прощання зробить ядерну зброю США нестрашною для агресорів – WSJ

"Дії російської артилерії в Україні показали, що за останні два десятиліття Росія технологічно перевершила нас. Стратегічні безпілотники США, які завдають удари по терористам із бази в Неваді, більш досконалі, ніж російські. Але російські тактичні безпілотники, які визначають цілі для артилерії, значно кращі, ніж наші. В 2014 році, коли битва під Дебальцевим почалася, українці повідомили, що вісім тактичних безпілотників Росії літали над ними", - пише генерал.

Тим часом, видання Gazeta Wyborcza писала, що Росія готується до великої війни і стягує війська до кордону України. Попри те, що говорять на Заході, мобілізація Збройних сил Росії біля кордону України не порівняно більша, ніж біля країн Балтії чи Польщі.

Раніше видання The National Interest писало, що надмірна мілітаризація лише нашкодить боєздатності російської армії через недостатню кількість резервістів та скромні можливості російської економіки.

У березні глава Пентагону Ештон Картер озвучив п'ять глобальних стратегічних проблем для США. На перше місце він поставив Росію. У свою чергу глава МЗС Британії Філіп Хеммонд назвав Росію загрозою і викликом усьому світу.