UA / RU
Підтримати ZN.ua

Війна Росії проти Грузії вісім років тому була "репетицією" вторгнення в Україну – RFERL

Оглядач вважає, що саме після агресії проти Грузії російський президент зрозумів, що може безкарно плювати на міжнародні закони.

Рівно вісім років тому агресивна доктрина Володимира Путіна з'явилася на світ. Кремль зрозумів, що він може робити все, що заманеться зі своїми сусідами. Москва довела, що може порушувати міжнародні правила і виходити сухою з води. Рівно вісім років тому Росія вторглася в Грузію.

Про це нагадує сьогодні оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор, зауважуючи, що п'ятиденна війна влітку 2008 року була провісницею небезпеки, яка насувається. Вона була прологом сьогоднішнього світу.

"З багатьох точок зору, це була репетиція російського вторгнення в Україну. Тоді Кремль звинуватив Грузію у "геноциді" жителів Південної Осетії. Тепер він називає український уряд "фашистською хунтою". Тоді Росія взяла під контроль грузинську Абхазію і Південну Осетію. Зараз вона анексувала Крим і де факто окупувала частину Донбасу. В ті дні Кремль ігнорував мирну угоду, яку підтримувала Європа. Сьогодні він постійно порушує мирну угоду щодо України", - порівнює оглядач.

На його думку, війна в Грузії вісім років тому була попередженням для світу про те, що Володомир Путін планує "відбудувати російську імперію на пострадянському просторі". І наслідки того, що міжнародна спільнота проігнорувала це застереження, виявилися дуже болючими.

Раніше президент Грузії закликав ЄС не пом'якшувати тиск на Росію після Brexit. Лондон був найбільшим прихильником економічних санкцій проти РФ як після російського вторгнення в Грузію у 2008 році, так і з початком російської війни проти України в 2014 році.