UA / RU
Підтримати ZN.ua

Висловили стурбованість та ухвалили пакет заходів: Рада Європи відреагувала на дії Китаю в Гонконзі

Основні заходи будуть спрямовані на експорт до Китаю деяких товарів і послуг, а також на міграційну політику та політику проживання.

ЄС висловив стурбованість щодо ухваленого Китаєм закону про національну безпеку Гонконгу, після чого Рада Європи прийняла пакет заходів в якості реагування на відповідне рішення. Про це повідомляє пресслужба відомства.

"Висновки підтверджують підтримку ЄС високого ступеня автономії Гонконгу за принципом "Одна країна, дві системи" та солідарність з жителями Гонконгу, встановлюючи пакет узгоджених заходів реагування в різних сферах", - йдеться у заяві.

Серед основних заходів запровадження обмеження на експорт до Китаю тих товарів та послуг, якими можуть користуватися під час репресій та кібернагляду.

Крім цього, ЄС братиме до уваги рішення Китаю по Гонконгу, коли розглядатиме питання притулку, міграції, віз та політики проживання.

В ЄС вирішили розширити можливості для студентів з Гонконгу, це стосується збільшення фінансування стипендій та обміну студентами.

«Рада ЄС закликає до кінця року провести огляд імплементації китайського закону про національну безпеку і впливу пакета заходів реагування ЄС», — повідомляє пресслужба.

Читайте також: Трамп підписав закон про санкції проти Китаю через ситуацію з Гонконгом

До 1997 року Гонконг був британською заморською територією. Згідно з Декларацєю про передачу Гонконгу КНР Пекін зобов'язався не посягати на автономію регіону, його політичну і економічну систему. У гонконзькому судочинстві використовується британське право.

Проте з середини 2010-х Пекін розгорнув наступ на автономію Гонконгу. У 2019 році масові протести спровокував проект закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб до материкового Китаю. Гонконгці спронозували, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.

У травні Всекитайські збори народних представників затвердили резолюцію, що зобов'язує Постійний комітет ВЗНП розробити закон про національну безпеку Гонконгу. Цей закон фактично поставить хрест на автономії регіону.

Британський прем'єр Борис Джонсон заявив, що Сполучене Королівство не кине народ Гонконгу і готове надавати мешканцям Гонконгу британське громадянство.

Президент США Дональд Трамп запровадив санкції проти Китаю за дії щодо Гонконгу.

Детальніше про ситуацію в Гонконзі в статтях Наталії Бутирської "Боротьба несумісностей" і "Китайський дракон обпікся на Гонконгу" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".