Навіть у темні часи Холодної війни для радянських і західних чиновників завжди існували механізми, за допомогою яких вони могли достукатися до іншої сторони. Вислання російського аташе з питань оборони — ймовірно, що Москва відповість взаємністю і вишле його британського колегу — усуває один канал, через який можна було б керувати відносинами між Лондоном і Москвою, настільки токсичними, наскільки вони є сьогодні, вважає The Telegraph.
За умови правильного залучення, військові аташе формують життєво важливу мережу порад і досвіду. Рішення про вислання росіянина було прийнято з повним усвідомленням наслідків і лише після тривалих і, без сумніву, часом гарячих дискусій про ризики.
Одразу після повномасштабного вторгнення Росії в Україну понад 600 російських розвідників, які працювали в Європі під дипломатичним прикриттям, були вислані з континенту. Це залишило величезну чорну діру в розвідці Путіна щодо західних країн.
Питання, яке зараз стоїть перед західними урядами, полягає в тому, чи відображають ці дії нову реальність у міжнародних відносинах, якщо не визнання фактичної "Холодної війни 2.0". І якщо це так, то це може бути лише початком більшого дипломатичного головного болю для західних лідерів, оскільки з'явиться багато китайських яструбів, які закликатимуть Європу і США вжити однаково рішучих заходів у відповідь на беззаперечну загрозу з боку Пекіна, повідомляє газета.
Нагадаємо, що вислання дипломатів зменшують вплив Росії у Східній Європі. Відносини Москви з країнами регіону руйнуються.