Введення додаткових санкцій Заходу проти Росії може поставити під удар патронне виробництво, оскільки понад 70% продукції РФ постачають за кордон. Про це повідомляє "КоммерсантЪ".
Виробники сподіваються на зростання закупівель для потреб Міноборони. Військовим поки вистачає вже накопичених запасів.
19 серпня під керівництвом заступника міністра промисловості і торгівлі РФ Олександра Потапова пройшла нараду на цю тему.
Згідно з доповіддю, представленою департаментом промисловості звичайних озброєнь, боєприпасів і спецхімії Мінпромторгу, проблем у галузі дві: надлишок вже готової продукції в арсеналах силових структур і небезпека введення чергових західних санкцій. Ці обставини, як наголошується в доповіді, взаємопов'язані.
З середини 1990-х років силові структури (МВС, Міноборони, ФСО, ФСБ) різко скоротили закупівлі боєприпасів. Держоборонзамовлення впало у 20 разів без особливих перспектив. Наявні виробничі потужності виявилися надлишковими, а держава надати необхідну фінансову підтримку не могла. У результаті підприємства були приватизовані, а їхні акціонери, оцінивши перспективний портфель замовлень, переорієнтувалися на експорт.
З того моменту підприємства освоїли випуск патронів до нарізної, мисливської і спортивної зброї, в тому числі і 41 найменування патронів до зарубіжної зброї. В результаті зараз частка експорту в обсязі виробленої продукції становить понад 70%.
Учасники наради побоюються, що можливість нових санкцій США і Євросоюзу вдарить по виробництву патронів. Так, наприклад, 80% всього обсягу експорту патронів до цивільної зброї припадає на США.
Нагадаємо, санкції вже було введено щодо концерну "Калашников": з 90 тис. виробів замовнику пішло лише 34 тис., а решта 56 тис. зависли на складах.
Один з учасників наради визнав, що в разі введення додаткових санкцій "ризикує зупинитися все виробництво".
Альтернативним споживачем російських патронів могли б стати російські силовики. Але в доповіді Мінпромторгу зазначається, що на складах Міноборони накопичений максимальний запас патронів, які вичерпали встановлений термін служби до 40 років.
Мінпромторг пропонує утилізувати, починаючи з 2015 року, не менш ніж 2 млрд патронів щорічно, закуповуючи паралельно нові патрони на суму не менше 1 млрд руб.
Нагадаємо, 6 серпня Росія ввела відповідні санкції проти країн Заходу, заборонивши ввезення харчових продуктів з низки країн. !zn