Кремль знову отримав урок про народну владу від однієї з колишніх радянських республік, яка відправила у відставку автократа, охочого тримати владу в своїх руках вічно. Але на відміну від демократичних повстань в Україні, Грузії і Киргизстані, російські чиновники цього разу, здається, не стурбовані мирними простестами у Вірменії, пише Bloomberg. Міністерство закордонних справ Росії похвалило "великий народ", чиї масові протести змусили підти у відставку Сержа Саргсяна.
Тим часом, член підконтрольного Кремлю парламенту написав у Twitter, що "ніхто не хоче, щоб одна і та ж людина керувала урядом десятиліттями", напевне, забувши, що Володимир Путін тільки в березні розширив своє правління до 24 років. Саргсян, який був близьким союзником Путіна, минулого тижня став прем'єр-міністром після двох президентських термінів. Але перед тим передав виконавчу владу в руки уряду.
Російскі чиновники розслаблені, попри політичні паралелі, тому що вважают вірменське повстання внутнішньою проблемою, а не зусиллями ЄС і США, націленими на початок чергової "кольорової революції". Крім того, вони впевнені, що Вірменія збереже тісні економічні і оборонні зв'язки з Росією, хто б не став на місце Саргсяна. Адже на вірменській території є ключова російська військова база.
З 31 березня в Єревані проходять масові протести проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який займав пост президента країни з 2008 по 2018 роки. Вірменія змінила конституцію в 2015 році і стала парламентсько-президентською республікою. Великі повноваження отримає прем'єр-міністр. Раніше Саргсян відмовлявся йти з посади, однак, після того, як частина армії Вірменії перейшла на бік протестувальників, він був змушений піти у відставку.