На площі Вардананц у місті Гюмрі стартував інспірований опозиційним керівництвом і підтриманий простими громадянами мітинг всенародного руху, спрямованого проти Республіканської партії Вірменії, повідомляє NEWS.am.
"Багатотисячна юрба, що зібралася на площі, зустріла лідера ініціативи "Мій крок" депутата Нікола Пашиняна оваціями", - йдеться в повідомленні.
Як наголошується, Пашинян і його прихильники здійснили автопробіг із Єревану до Гюмрі, а на площу другого за величиною міста Вірменії Пашинян в'їхав на фаетоні, який є символом старого міста.
Напередодні під час мітингу на площі Республіки в Єревані Нікол Пашинян заявив, що 27 квітня проведе мітинг в Гюмрі, а 28 квітня – у Ванадзорі.
В Гюмрі перебуває російська військова база, з якої раніше також були пов'язані протести - мешканці міста вимагали прибрати базу після вбивств, скоєних збіглим російським солдатом.
Як відомо, призначений у квітні прем'єром колишній президент Вірменії Серж Саргсян 23 квітня подав у відставку під тиском масових вуличних протестів, які тривали 11 днів.
Саргсян був президентом Вірменії 10 років. Перед закінченням його президентських повноважень конституцію Вірменії було змінено, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла в руки глави уряду.
Лідер опозиції Вірменії, депутат парламенту Нікол Пашинян в четвер заявив, що якщо парламент Вірменії не обере його прем'єр-міністром, то на цей пост не оберуть взагалі нікого.
Як вдалося з'ясувати ЗМІ, увечері 25 квітня міністр закордонних справ Вірменії Едвард Налбандян вилетів до Москви.
Раніше повідомлялося, президент Вірменії Армен Саркісян поговорив по телефону з президентом РФ Володимиром Путіним і обговорив з ним поточну політичну ситуацію в країні.
Тим часом опозиційна парламентська фракція "Єлк" висунула на посаду прем'єр-міністра Вірменії кандидатуру лідера протестного руху, керівника фракції Нікола Пашиняна. Для обрання прем'єр-міністра в парламенті необхідно набрати 53 голоси. Сам Пашинян заявив, що готовий стати прем'єром, якщо народ довірить йому такий відповідальний пост.
Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Оксамитова революція" з вірменською специфікою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".