У Вірменії готові вдатися до військових механізмів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) через загострення ситуації в районі Нагірного Карабаху. Це станеться тоді, коли буде розширено географію бойових дій, повідомив постійний представник Вірменії при ОДКБ Віктор Біягов, додаючи, що саме Азербайджан спровокував повномасштабну війну.
"Особливе занепокоєння викликає беззастережна військово-політична допомога Туреччини Азербайджану, яка сприяє подальшій дестабілізації ситуації в зоні відповідальності ОДКБ і представляє серйозну загрозу для народів регіону", - зазначив Біягов, якого цитує "РБК Україна".
Він додав, що турецькі військові є соратниками Азербайджану, який, до того ж, використовує військову техніку турецького виробника.
"Ми сповнені рішучості чинити опір з усіх сил, щоб нейтралізувати наміри турецько-азербайджанського союзу... Розширення географії конфлікту може створити безпосередню загрозу безпеці, територіальній цілісності та суверенітету Вірменії. І в цьому випадку ми будемо використовувати відповідні військово-політичні механізми, спрямовані на колективну відповідь на зовнішню агресію", - додав Біягов.
Варто зауважити, що ОДКБ включає Вірменію, Білорусь, Казахстан, Киргизію, Росію та Таджикистан.
Rus⬇️ ❗ՀԱՊԿ-ում ՀՀ մշտական և լիազոր ներկայացուցիչ Վիկտոր Բիյագովի հայտատարարությունը Արցախի Հանրապետության դեմ...
Опубликовано ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարություն / Ministry of Foreign Affairs of Armenia Вторник, 29 сентября 2020 г.
Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).
Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.
Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів - 20% території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано досі.
Баку почало наступ в Нагірному Карабаху, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабаху, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».