UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вірменія ставить під сумнів свої десятирічні безпекові відносини з Росією – ISW

Уряд цієї країни, схоже, серйозно ставить під сумнів свої десятирічні відносини з Росією у сфері безпеки на тлі повідомлень про гуманітарну допомогу Вірменії для України та зростання громадського невдоволення гарантіями безпеки Москви. Таку оцінку останньої зміни настроїв у Єревані оприлюднив в сьогоднішньому звіті Інститут вивчення війни.

  Вірменська служба  Радіо Свобода / Радіо Азатутюн  повідомила 5 вересня, що їхній уряд надіслав невизначену гуманітарну допомогу Україні вперше з початку війни.

Читайте також: «Одного разу ми просто прокинемося і побачимо, що Росії тут немає» – прем'єр Вірменії Пашинян

Джерела Радіо Азатутян стверджували, що дружина прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна Анна Акопян особисто доставить допомогу до Києва та візьме участь у «Третьому саміті перших леді та джентльменів», який розпочнеться 6 вересня.

Читайте також: Санкції проти РФ: банки Казахстану, Вірменії та Гонконгу почали блокувати платежі російських компаній

 Уряд Вірменії офіційно не підтвердив цю інформацію. Зокрема, в інтерв’ю італійській газеті  La Repubblica,  опублікованому 4 вересня, Пашинян заявив, що Росія не може задовольнити потреби безпеки Вірменії, і назвав залежність Вірменії від Росії в питаннях безпеки «стратегічною помилкою». 

Пашинян також повідомив, що Росія не може задовольнити потреби безпеки Вірменіїнавіть при бажанні, враховуючи поточну потребу російських військових у зброї та боєприпасах, ймовірно, маючи на увазі використання цих запасів в Україні.

28 серпня була інформація,, що азербайджанські правоохоронці затримали трьох жителів Нагірного Карабаху, як повідомляється, у супроводі російських миротворців на блокпосту в Лачинському коридорі, що спричинило протести біля російського посольства в Єревані.

Читайте також: У Вірменії протестують проти приїзду Путіна напередодні саміту ОДКБ у Єревані

Також важливо доповнити, що 5 вересня пов’язаний із Кремлем російський мілблогер підтвердив, що генерал-майор Кирило Кулаков змінив генерал-полковника Олександра Ленцова на посаді командувача російським миротворчим контингентом у Нагірному Карабасі.

Нагадаємо, раніше з'явилась інформаці, що російські війська вийдуть із Карабаху до 2025 року.