UA / RU
Підтримати ZN.ua

Випробування вакцини проти вірусу Зіку почнуться не раніше 2017 року - ВООЗ

Для пошуку вакцини вже визначені 15 ймовірних компаній або груп.

Масштабні випробування вакцини проти вірусу Зіку почнуться не раніше, ніж через 18 місяців, повідомляє AFP з посиланням на заяву помічника генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з питань систем охорони здоров'я та інновацій Марі-Поль Кіні.

За даними агентства, Кіні також зазначила, що ВООЗ дуже швидко реагує на спалах вірусу і для пошуку вакцини вже визначені 15 можливих компаній або груп.

Вперше лихоманка Зіку була виявлена у 1947 році в Уганді. Вірус викликає високу температуру, кон'юнктивіт, головні болі і болі в суглобах, запальні процеси, а в окремих випадках - нудоту і блювоту, розлади і болі в шлунку. Рознощиком вірусу є комар Aedes aegypti. Спалахи хвороби зареєстровані в Азії, Африці, Південній і Північній Америці, Тихоокеанському регіоні.

Зв'язок між хворобою Зіка і мікроцефалією видається більш вірогідним, хоча поки і не доведений, заявила Кіні.

"Здається все більш і більш імовірним зв'язок (мікроцефалії) із Зіку", - зазначила вона, підкресливши, що, проте, "буде потрібно ще декілька тижнів і ряд досліджень", щоб це прояснити.

Відповідаючи на питання про те, чи не має, на думку ВООЗ, негативного впливу на вагітних жінок, підвищуючи ризик мікроцефалії у новонароджених, застосовувана з недавніх пір в Бразилії вакцина, вона зазначила, що вважає це "дуже малоймовірним", враховуючи, що "регулюючі органи охорони здоров'я в Бразилії "відомі своєю суворістю".

Раніше науковці з індійської корпорації Bharat Biotech заявили про те, що створили першу в світі вакцину від вірусу Зіку. Патентна заявка на кандидатну вакцину була подана в травні 2015 року.

Офіційно на сьогоднішній день вакцини для запобігання інфікування тропічним вірусом Зіку або її лікування не існує. У Бразилії вже виявлено 3893 випадки мікроцефалії, ймовірно викликаної даною хворобою. Згідно з інформацією ВООЗ, зараз у країні інфіковано близько 1,5 млн осіб. Випадки захворювання зафіксовані також у 22 країнах світу.