UA / RU
Підтримати ZN.ua

Випробування ядерної ракети у Великій Британії провалилося вдруге за вісім років

Міністерство оборони стверджує, що під час випробувань Trident сталася «аномалія».

Випробування британської ядерної ракети зазнало невдачі: ракета Trident  впала в море неподалік підводного човна, який її випустив, пише The Financial Times. Це стало ще однією невдачею після того, як вісім років тому випробувальний запуск у Великій Британії також провалився.

Міністерство оборони підтвердило, що під час останнього випробувального запуску балістичної ракети Trident 2, який відбувся 30 січня біля узбережжя Флориди, сталася «аномалія».

Відомство заявило, що британські сили ядерного стримування залишаються «безпечними, надійними і ефективними», однак з міркувань національної безпеки відмовилось надати додаткову інформацію з цього приводу.

Читайте також: Пентагон виділив $2 мільярди на обслуговування ракет Trident з ядерною боєголовкою

Британські ЗМІ повідомляють, що екіпаж підводного човна щойно відпрацював навчальні вправи, і ракета Trident 2, оснащена муляжами боєголовок, була запущена в повітря за допомогою стисненого газу в пускових трубах. Однак прискорювачі першого ступеня ракети не зайнялися і ракета впала в море неподалік.

Як йдеться у повідомленнях ЗМІ, «є розуміння того, що якби запуск відбувався під час реальної місії, а не в умовах випробувань, він був би успішним».

Читайте також: США запустили навчальні ракети Trident з борту атомного підводного човна

Британські офіційні особи заявили, що ракетна система Trident  є однією з найнадійніших систем озброєнь у світі і успішно пройшла 190 випробувань. Останній успішний її запуск у Великій Британії відбувся у 2012 році.

Невдалий запуск Trident у 2016 році стався через проблему з системою збору даних, що змусило операторів ракети перенаправити зброю в океан з міркувань безпеки.

Внаслідок десятиліть бюджетних скорочень готовність британських збройних сил дедалі частіше ставиться під сумнів. Нещодавно Комітет з питань оборони парламенту Великої Британії заявляв, що, збройні сили Великої Британії в разі конфлікту вичерпають свої можливості за «пару місяців».

Інший нещодавній інцидент — один з двох найсучасніших авіаносців Великої Британії, HMS Queen Elizabeth, не зміг взяти участь у найбільших військових навчаннях НАТО з часів холодної війни через несправність одного з гвинтових валів. Його замінив «Принц Уельський».