UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вина за кризу в Каталонії повністю лежить на двох непохитних лідерах - The Washington Post

Москва радітиме, якщо протистояння між Рахоєм і Пучдемоном дестабілізує іспанську демократію, вважає видання.

Іспанія переживає найгіршу політичну кризу з часів свого повернення до демократії 40 років тому. І це відбувається через непохитність двох ключових лідерів, наголошується в статті The Washington Post.

Карлес Пучдемон, президент Каталонії, наполіг на проведенні референдуму про незалежність всупереч рішенню Конституційного суду Іспанії і думці більшості своїх виборців і тепер не бажає відмовлятися від проголошення незалежності. Консервативний прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой вдався до радикальної міри: встановлення контролю над провінцією з боку федеральних властей, що може спровокувати масову громадянську непокору або навіть насильство, пише газета.

Хоча європейські лідери і відкинули заклик Пучдемона до посередництва і зайняли сторону уряду в Мадриді, як і адміністрація Трампа, президент Каталонії наполягає на своєму, погрожуючи ініціювати голосування в каталонському парламенті з формального проголошення незалежності, продовжує видання.

"Це сподобається його партнерам по коаліції, ліворадикальній партії "Кандидатура народної єдності", чия антикапіталістична і антиєвропейська платформа може частково пояснити, чому російський апарат державної пропаганди, включаючи його рупор Джуліана Ассанжа, рішуче підтримали сепаратистів", - зазначає The Washington Post.

"Москва буде радіти, якщо протистояння між Рахоєм і Пучдемоном дестабілізує іспанську демократію", - вважає видання.

Західні уряди, включаючи адміністрацію Трампа, мають наполегливіше домагатися компромісу в цьому питанні.

На думку газети, є два перспективні шляхи. Перший - це конституційна реформа, яка б наділила такі регіони, як Каталонія, більшою автономією. Рахой схвалив пропозицію опозиційної іспанської соціалістичної робочої партії про те, щоб комітет у Конгресі депутатів її розглянув. Інший шлях - це нові регіональні вибори в Каталонії, які є правильним способом кинути виклик лідерству Пучдемона.

Каталонська опозиція хоче виборів, як і Мадрид, однак, будь-яке голосування не повинно виключати партії, які виступають за незалежність, незважаючи на вчинені ними правопорушення. Жорсткі дії Рахоя ризикують залучити більше виборців до табору сепаратистів, вважає видання. Тому, наприклад, іспанському лідеру Маріано Рахою слід утриматися від нових репресій і домагатися політичного рішення в цьому питанні".

Як повідомлялося раніше, в п'ятницю, 27 жовтня, Сенат Іспанії розглядає план уряду про передачу Мадриду контролю над Каталонією та обмеження повноважень автономії.

За пропозиціями, оголошеними на цьому тижні прем'єр-міністром Маріано Рахоєм, лідер Каталонії Карлес Пучдемон і міністри регіонального уряду будуть відсторонені від посад і мають відбутися нові регіональні вибори. На своєму виступі в Сенаті сьогодні Рахой зазначив, що стаття 155 буде застосована вперше з 1978 року, однак це необхідно зробити, враховуючи "винятковість ситуації".