UA / RU
Підтримати ZN.ua

Від відправки армії Росії в Сирію найбільше програв Ізраїль – Financial Times

Російські військові прибули, щоб підтримати режим Асада, який також пов'язаний з Іраном і "Хезболою".

Відправивши війська і озброєння в Сирію, Росія здивувала США, потіснила великого регіонального гравця Туреччину і показала, що не залежно від того, який порядок на Близькому Сході встановиться після завершення війни в Сирії, вона буде важливою силою.

Але при цьому найбільше від появи російської армії на сирійській території втрачає Ізраїль. Про це на сторінках Financial Times пише оглядач Джон Рід.

Відправивши дві тисячі солдатів, артилерію, гелікоптери і бойові літаки, Москва зміцнила позиції свого союзника Башара Асада. А він, у свою чергу, також пов'язаний з Іраном і "Хезболою", які лишаються головними ворогами Ізраїлю на Близькому Сході.

За останні два роки ізраїльська військова авіація кілька разів вилітала на територію Сирії, щоб завдати удару і завадити передачі зброї "Хезболі". Єрусалим звинувачував Асада у спробі разом з Іраном відкрити новий фронт проти Ізраїлю. А тепер йому доведеться координувати свої подібні дії з Москвою, яка захищає Асада.

Рід нагадує, як в понеділок прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху їздив в Москву на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним. Вони ніби домовилися про механізми "для запобігання непорозумінь", або, простіше кажучи, сутичок між військами обох країн.

"Як саме Ізраїль збирається координувати з Кремлем свої військові удари? Може з'явиться свій "червоний телефон", як в часи Холодної війни? Чи поділяє Москва уявлення Ізраїлю про те, яке озброєння не повинно потрапити в руки Хезболи?" - йдеться в статті.

Поява російської армії в Сирії також ставить Єрусалим в незручне становище, оскільки йому тепер доводиться публічно визнати свою інтервенцію на сирійську територію. Ізраїльська сторона до цього часу замовчувала факти вильотів бойових літаків в Сирію, щоб не провокувати Асада.

В цей же час, не можна стверджувати, що між Єрусалимом і Москвою обов'язково виникне конфлікт. Той факт, що Путін і Нетаньяху зустрілися, вже означає, що в них є спільні інтереси.

Повідомлялося, що російських солдатів відправляють в Сирію без їх відома і бажання. Солдати однієї з частин в Східному військовому окрузі РФ розповіли, що дізналися про відправку до Сирії постфактум, коли приїхали до Новоросійська, звідки йде перекидання на кораблях військової допомоги Москви до Дамаску, повідомляє видання "Газета.ги".

Як повідомляли ЗМІ, Росія активізувала військову підтримку Сирії з серпня 2015 року, зокрема, збільшила кількість поставок повітряними і морськими шляхами військової допомоги для підтримки режиму Башара Асада.

За інформацією видання Newsweek, допомога Асаду не обмежувалася такими поставками, а Росія воює в Сирії на боці армії Асада. Джерела видання повідомили, що РФ розгорнула дві військові бази в Сирії: одну на узбережжі, а друга – всередині країни.

У свою чергу, президент РФ Володимир Путін підкреслив надання "досить серйозної підтримки" Асаду і зазначив, що говорити про участь Росії у військових операціях проти бойовиків ІДІЛ на даний момент передчасно.

Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму і на Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?