UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військовий переворот у М'янмі: ЄС вводить адресні санкції проти приватних осіб і підприємств

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель виступив на пленарній сесії Європарламенту.

Військовий переворот в М'янмі спонукав ЄС розглянути можливість додаткових адресних санкцій проти приватних осіб і підприємств, які належать військовим тут, повідомив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель, виступаючи 9 лютого на пленарній сесії Європарламенту, трансляція якої велась на сайті europarl.europa.eu.

Глава європейської дипломатії назвав переворот «відкатом на десять років назад» і висловив думку про те, що громадяни М'янми "не винні і не підлягають покаранню".

Боррель також рекомендував до розгляне різні варіанти впливу на змовників в країні. Він сказав, що в розпорядженні Євросоюзу є три інструменти:

Можливі санкції щодо М'янми будуть розглянуті в кінці лютого Радою Євросоюзу із закордонних справ.

Читайте також: Папа Римський висловив солідарність з народом М'янми, де стався військовий переворот

Нагадаємо, військові М'янми взяли під контроль країну в умовах надзвичайного стану, і, згідно з повідомленнями, державний радник Аун Сан Су Чжи та інші керівники уряду вже затримані.

У заяві, яку було опубліковано на військовому телеканалі «Мявадді», наводиться стаття 417 Конституції країни, яка дозволяє військовим в надзвичайних ситуаціях приймати управління на себе. Диктор заявив, що Коронавірусние криза і нездатність уряду перенести листопадові вибори стали причинами надзвичайної ситуації.

Військові розробили конституцію в 2008 році і зберігають владу відповідно до статуту за рахунок демократичного цивільного правління. Правозахисники з Human Rights Watch охарактеризували це положення як «механізм перевороту в очікуванні».