UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військовий переворот у Судані: 7 людей загинули, 140 поранено

Військові відкрили вогонь по натовпу, що виступає проти військового перевороту в Судані.

Щонайменше семеро людей загинули і ще понад 140 було поранено в ході протестів у Судані, які почалися після захоплення влади в країні військовими, повідомляє ВВС.

Протестуючі вийшли на вулиці після того, як збройні сили розпустили цивільне правління, заарештували політичних лідерів і оголосили надзвичайний стан в понеділок.

Повідомляється, що військовослужбовці ходили по домівках в столиці Хартумі, заарештовуючи місцевих організаторів протестів.

Переворот був засуджений у всьому світі, а США припинили надання допомоги на $700 млн.

Лідер перевороту генерал Абдель Фаттах Бурхан звинуватив у військових діях політичну боротьбу.

Між цивільними лідерами і їх військовими колегами виникли розбіжності з тих пір, як два роки тому був повалений давній правитель Омар аль-Башир.

Вночі протестувальники вийшли на вулиці Хартума та інших міст, вимагаючи повернення цивільного правління, повідомляє зі столиці Мохамед Осман із ВВС Arabic.

Один поранений протестувальник сказав журналістам, що йому прострілив ногу військовослужбовець біля військового штабу, тоді як інший протестувальник описав, як військові стріляли спочатку світлошумовими гранатами, а потім бойовими патронами.

«Двоє людей загинули, я бачив їх на власні очі», - сказав Аль-Тайеб Мохамед Ахмед.

Спілка лікарів Судану та міністерство інформації також повідомила про стрілянину зі смертельним наслідком за межами військового містечка.

На знімках з міської лікарні відображені люди в закривавленому одязі і з різними травмами.

Незважаючи на відсіч, протести практично не слабшають.

Демонстранти заблокували дороги купами цегли і палаючими покришками. Багато жінок також беруть участь у акціях

Міський аеропорт закритий, а міжнародні рейси призупинені. Інтернет і більшість телефонних ліній також не працюють.

Повідомляється, що співробітники Центрального банку оголосили страйк, і по всій країні лікарі відмовляються працювати у військових госпіталях, за винятком екстрених випадків.

Читайте також: Переворот в Судані: військові захопили прем'єра та оголосили надзвичайний стан – відео

Верховний представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель у вересні засудив спробу держперевороту в Гвінеї і закликав військових негайно звільнити президента країни Альфу Конде.