UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військові злочини американців: США наклали санкції на головного прокурора Міжнародного кримінального суду

У США заперечують звинувачення у військових злочинах проти американців.

У середу адміністрація Трампа наклала санкції на головного прокурора Міжнародного кримінального суду і одного з її помічників за продовження розслідування звинувачень у військових злочинах проти американців. Про це повідомляє AP.

Держсекретар Майк Помпео оголосив про ці кроки в рамках протидії адміністрації трибуналу, що базується в Гаазі, для розслідування стосовно Сполучених Штатів та їхніх союзників. Санкції включають заморожування активів, що знаходяться в США або підпадають під дію законодавства США, і обвинувача Фату Бенсуда і главу судової інстанції Факісо Мочочоко.

Він сказав, що суд, в якому США ніколи не брали участь, був «повністю зламаним і корумпованим інститутом».

«Ми не потерпимо його незаконних спроб підпорядкувати американців своїй юрисдикції», - сказав Помпео репортерам на прес-конференції Держдепартаменту. Помпео сказав, що крім санкцій, накладених на Бенсуда і Мочочоко, щодо людей, які надають їм «матеріальну підтримку» також  будуть розслідування.

Помпео раніше наклав заборону на поїздки Бенсуда і інших співробітників трибуналу через розслідування заяв про катування та інші злочини американців в Афганістані.

У березні 2019 року Помпео наказав анулювати або відмовити у видачі віз співробітникам МКС, які займаються розслідуванням тверджень про військові злочини та інші зловживання з боку американських сил в Афганістані або в інших місцях.

Суд був створений для залучення до відповідальності винних у військових злочинах і злочинах проти людяності в випадках, коли не було адекватних судових систем. США не приєдналися до МКС через побоювання, що суд може бути використаний для політично мотивованого переслідування американських військ і офіційних осіб.

Читайте також: ФСБ застосовує жорстокі тортури до затриманих в Криму - доповідь ООН

Раніше правозахисники заявили про те, що лікарі армії США давали згоду на тортури підозрюваних у тероризмі в американських військових в'язницях, а також особисто брали в них участь, всупереч принципам медичної етики, йдеться в опублікованій доповіді незалежної комісії з питань лікарського професіоналізму.