UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військове вторгнення в Україну стане пасткою для Путіна — The Washington Post

РФ зіштовхнеться з великими ризиками на «полі бою», але довгострокові наслідки можуть бути набагато гіршими.

Небезпечне протистояння навколо України продовжується і після віртуальних переговорів очільника Кремля Владіміра Путіна та президента США Джо Байдена. Початкові заяви Білого дому після відеоконференції були стислими і непрозорими. Байден вкотре висловив «глибоке занепокоєння» з приводу дій Росії, а також попередив, що Сполучені Штати та їх союзники «будуть використовувати рішучі економічні та інші заходи проти РФ у разі військової ескалації», пише The Washington Post.

Байден також «закликав до деескалації та повернення до дипломатії». За словами Білого дому, ця дипломатія вимагатиме «подальших» обговорень.

Чи піде Путін «дипломатичним» шляхом протягом наступних кількох тижнів чи місяців? Або ж він продовжить погрожувати вторгненням в Україну, якщо США не виконають його вимогу офіційної обіцянки про те, що Україна ніколи не вступить до НАТО? Вперті авторитарні лідери іноді роблять нелогічні вчинки.

Що буде, якщо Путін дійсно почне наступ на Україну?

У перші дні він зіштовхнувся б з хаотичною війною. Українські військові не можуть зрівнятися з російськими, але українська армія зараз набагато могутніша, ніж була тоді, коли Путін захопив Крим у 2014 році.

Україна має кращу військову підготовку, обладнання, навички ведення війни та досвід на полі бою, ніж було раніше.

Як не дивно, Путін відмовився від підходу «таємної атаки», який спрацював у 2014 році. Згрупувавши майже 100 тисяч військових на українському кордоні, він знехтував тактикою «прихованої війни», яка допомогла швидко захопили ключові цілі в Криму.

Зараз РФ не може грати в таку «гібридну гру», тому що розвідка США розкрила потенційні плани Путіна та попередила про можливість повномасштабної війни. До того, в Україні активно працює і своя військова розвідка.

У разі вторгнення, Путін, ймовірно, зіштовхнеться з тривалою «партизанською» війною з боку українців. Згідно з деякими підрахунками, понад 400 тисяч українців із різних угрупувань пройшли мінімальну військову підготовку після вторгнення Росії в 2014 році, а в «приватних руках» є щонайменше мільйон одиниць зброї, включаючи автомати АК-47 та іншу зброю. Все це може завдати шкоди Москві.

«Крім відповіді США та союзників, українці самі запекло боротимуться з РФ», – каже колишній посол США в Києві Вільям Тейлор.

Він прогнозує «партизанську війну, якщо росіяни вторгнуться і спробують залишитися в Україні».

Путін зіштовхнеться з великими ризиками на полі бою, але довгострокові наслідки можуть бути набагато гіршими, навіть якщо він встановить в Києві уряд, підпорядкований Москві.

Якщо Байден виконає свої погрози, економіка Росії буде зруйнована. За часів Путіна вона вже стала слабкою, а Європа та Сполучені Штати планують посилити санкції, які, за словами джерел, можуть включати відключення Росії від системи міжнародних платежів SWIFT, що буквально ізолює РФ.

Росія, якщо розпочне вторгнення в Україну, зможе отримати лише одного відносно надійного союзника - Китай.

Така ситуація може втішити Путіна, але це повинно викликати занепокоєння у президента Китаю Сі Цзіньпіна. Вісь «Китай-Росія» зміцнила б «роз’єднаний» світ, у якому Сполучені Штати та інші демократії отримали б величезну і, ймовірно, тривалу перевагу над Москвою та Пекіном.

І, нарешті, є ще один важливий фактор: загроза того, що вторгнення в Україну може спричинити потужний внутрішній удар проти Росії та Білорусі.

Опитування показують, що кампанія Путіна проти України не має активної підтримки серед простих росіян. Зі збільшенням кількості жертв зростатиме і політичний тиск на Путіна та на його авторитарних друзів.

Після віртуального саміту із Байденом частина аналітиків говорила про «перемогу Путіна». Звичайно, у Байдена є свої проблеми, але Путін помиляється, якщо вважає, що вторгнення в Україну обійдеться йому без серйозних втрат, резюмує видання.

Читайте також: Путіну не можна довіряти й Кремль має розуміти, що Україна не на самоті – прем’єр Польщі

The Washington Post пише, що Владімір Путін планує наступ на Україну на кількох фронтах вже на початку наступного року за участі до 175 тисяч військовослужбовців. Ця інформація підтверджується документом розвідки США.

Тим часом американський президент Джо Байден заявляє, що готує комплексні ініціативи, щоб завадити російському вторгненню в Україну. Він додав, що не приймає жодних "червоних ліній" Москви, оскільки наростають побоювання, що конфлікт, що тліє, може перерости у війну.