UA / RU
Підтримати ZN.ua

Війська РФ можуть створити країнам Східної Європи не лише ракетну, а й загальновійськову загрозу – Зеленський

Якщо партнери не допоможуть Україні з літаками та танками, існує високий ризик, що окупанти створять уже не лише ракетну загрозу для наших сусідів.

Війська РФ можуть створити країнам Східної Європи не лише ракетну, а й загальновійськову загрозу, якщо партнери України не допоможуть їй із літаками, танками та ППО. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час розмови із президентом Польщі Анджеєм Дудою, передає прес-служба Офісу президента.

Зеленський у розмові з Дудою вкотре наголосив на необхідності запобігання обстрілу Росією українських міст з повітря і висловив розчарування тим, що літаки радянського виробництва, які є у східноєвропейських країн, зокрема в Польщі, досі не передані Україні, незважаючи на те, що публічно ці країни та США заявляли про готовність до такого рішення.

"Якщо партнери не допоможуть Україні з літаками та танками, а такі можливості у них є, існує високий ризик, що російські війська створять уже не лише ракетну загрозу для території наших сусідів – дружніх Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та країн Балтії, а й пряму загальновійськову. На їхніх кордонах, під їхніми містами. І підуть далі", - заявив Зеленський.

Президент України також додав, що літаки, танки та системи ППО великої дальності дозволили б Україні змінити перебіг бойових дій.

Також глави України та Польщі та представники їхніх офісів обговорили функціонування енергосистем України в єдиній енергетичній мережі Європи. Міністри енергетики двох держав отримали доручення продовжити консультації після завершення розмови.

Читайте також: Все більше країн підтримують введення в Україну миротворчої місії НАТО — прем'єр Польщі

Цього тижня за участю президента США Джо Байдена у Брюсселі відбулися саміти НАТО, ЄС та G7, повністю присвячені російсько-українській війні. На всіх трьох самітах було озвучено запити України, представлені у відеозверненнях президента Володимира Зеленського. Проте сильні цього світу не прийняли рішення надати Україні ресурси для ефективного контрнаступу на захоплених Росією українських територіях. Але все ж таки були зроблені кроки, немислимі до початку війни. Детальніше читайте у статті Олексія Іжака "Захід ухвалив ключове рішення щодо Росії: чого чекати Україні" .