UA / RU
Підтримати ZN.ua

Протистояння з Китаєм ближче, ніж ми думаємо — The Telegraph

Поки Захід відволікається, Китай проводить навчання з Росією і Білоруссю — в тому числі безпосередньо на кордоні з НАТО.

Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО і Європейської політичної спільноти надали союзникам значні можливості для посилення підтримки України. Проте поки увагу світу була зосереджена на інших питаннях, Китай дедалі активніше долучається до діяльності, спрямованої на підрив Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Помітною і тривожною подією стало те, що в той час, коли 32 трансатлантичні союзники зібралися у Вашингтоні (разом з трьома індо-тихоокеанськими лідерами — Новою Зеландією, Японією і Південною Кореєю), Китай розпочав військові навчання з Білоруссю — близьким союзником Росії — безпосередньо на кордоні з НАТО, зазначає Альона Хлівко, виконавчий директор Товариства Генрі Джексона, трансатлантичного аналітичного центру з питань зовнішньої політики та національної безпеки у газеті The Telegraph.

Спільні навчання Китаю з Білоруссю дають чіткий сигнал про те, що Китай став учасником війни в Європі й визначився з тим, на чиєму він боці. Одночасно з навчаннями в Білорусі ВМС Китаю провели морські навчання в Тайванській протоці, порушивши повітряний простір острова рекордну кількість разів. А на початку цього тижня Росія приєдналася до Китаю у військово-морських навчаннях з бойовою стрільбою в Південно-Китайському морі.

Читайте також: НАТО і Китай наблизилися до прямого зіткнення — The Times

Японія також виступила з попередженням про ескалацію Китаю в регіоні. Згідно з нещодавно опублікованою "Білою книгою" з питань оборони Японії, Китай планує подвоїти свій ядерний арсенал до більш ніж 1000 боєголовок до 2030 року. У ній також згадується Північна Корея як зростаючий фактор ризику, оскільки вона намагається збільшити свій потенціал ядерного удару і радіус дії ракет, щоб мати можливість досягти території США.

"У своїй заключній заяві на саміті НАТО, Альянс докоряв Китаю за його експансивну поведінку і допомогу Росії. Але за заявами мають слідувати дії. Відновлення миру може бути досягнуте лише завдяки зусиллям 32 членів Альянсу, об'єднаних спільним баченням", — вважає Хлівко.

Раніше газета The Washington Post писала, що НАТО націлюється на Китай. Війна в Україні й все більш глобальний характер загроз безпеці привертають увагу до Китаю.    

Читайте також: Росія, Китай та Іран є "новими країнами Осі", які ще більш небезпечні, ніж нацисти в 1939 році — британський генерал
   

Крім того, газета The Wall Street Journal повідомляла, що Китай потрапив до списку загроз НАТО через його підтримку війни Росії в Україні. Уряди країн НАТО також звинувачують Китай у причетності до шпигунства, кібератак і дезінформаційних кампаній у межах своїх кордонів.