UA / RU
Підтримати ZN.ua

Війна в Україні нагадала ЄС про необхідність чіткої системи міграції - віцепрезидент Єврокомісії

Європейський чиновник вважає, що настав час зробити питання міграції менш токсичним, щоб популісти не могли ним маніпулювати.

Євросоюз має найбільший і найкраще регульований спільний ринок у світі. У його руках 20% світового ВВП. І тепер він прийняв 5 мільйонів біженців з України. Але при цьому в ЄС немає чіткої системи міграції і захисту біженців. 

Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказав віце-президент Єврокомісії Маргарітіс Схінас. Він порівняв поведінку ЄС з роботою пожежників, адже спільнота лише реагує на кризу, коли вона виникає. Однак, щоб вирішити питання міграції, потрібна чітка система, заснована на правилах. За словами Схінаса, відповідний проект був запропонований ще у вересні 2020 року. Але міністри внутрішніх справ країн ЄС зволікають з його розглядом.

«29 березня, коли ми обговорювали міграційну політику, я сказав міністрам внутрішніх справ ЄС: «Вам потрібно ще три роки на обговорення? Добре, не поспішайте, обговорюйте. Але подивіться, що відбувається навколо. Ми вже створюємо найбільшу систему прийому біженців у світі. Це правда. І нам потрібна нормальна, стабільна система, як у всіх у світі»», - сказав Схінас.

Він також наголосив, що саме питання міграції в ЄС потрібно зробити позбавити «токсичності». 

«Тому що міграція завжди був частиною ДНК Європи. Якщо кожен з нас подивиться на своє походження, всі якось пов’язані з певного роду міграцією. Потрібно зробити, щоб це питання не викликало таких емоцій, щоб воно не було таким зручним для маніпуляцій популістів», - пояснив віце-президент Єврокомісії.

Він також описав три рівні потенційної міграційної політики ЄС. По-перше, союзу потрібні чіткі правила зовнішнього руху людей. Для цього потрібно тісно співпрацювати з сусідами. По-друге, ЄС потрібна чітка система управління спільними кордонами. Тому що «без цього ніяка міграційна політика не можлива».  І по-третє, країни ЄС повинні бути солідарними одна з одною, релевантно розподіляючи міграційне навантаження. За словами віце-президента Єврокомісії, зараз країни «перестрибують» з рівня на рівень, обираючи те, що їх конкретно цікавить. Багато з них зосереджують на другому рівні, де йдеться про контроль кордонів. Однак, Схінас наголосив, що так бути не може. І ЄС потрібна комплексна трирівнева політика.