UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вихід Британії з ЄС: другий етап узгоджений, але попереду ще багато роботи

У другій фазі переговорів буде окрема глава, присвячена проблемі британсько-ірландської кордону, нагадав Мішель Барньє.

Лідери країн Європейського союзу сьогодні в Брюсселі погодили перехід до наступного етапу переговорів щодо виходу Великобританії зі спільноти.

Про це у своєму Twitter повідомив голова Європейської ради Дональд Туск.

"Лідери ЄС домовилися перейти до наступної фази переговорів по Brexit. Привітання прем'єр-міністру Терезі Мей", - написав він.

Це означає, що сторони зможуть перейти до наступної фази – до переговорів про довгострокові відносини.

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив про те, що прем'єр-міністр Британії Тереза Мей доклала чималих зусиль в процесі переговорів про вихід країни із Європейського союзу. Але він ще раз підкреслив, що рішення виходити з ЄС або залишатися в союзі, залежить тільки від самих британців.

"Це залежить від британського парламенту і британців. Ми не можемо вирішувати, що британцям слід робити", - сказав Юнкер.

У свою чергу канцлер Німеччини Ангела Меркель підтвердила факт досягнення прогресу у переговорах, але попередила, що "залишилося багато роботи попереду, і фактор часу - дуже суттєвий".

А парламентер ЄС по Brexit Мішель Барньє нагадав, що у другої фази переговорів буде окрема глава, присвячена проблемі британсько-ірландської кордону.

Нагадаємо, на першому етапі переговорів сторони досягнули домовленостей щодо прав громадян, меж Ірландії та про фінансове врегулювання виходу Великобританії з ЄС. Так, Великобританія виплатить Євросоюзу 35-39 млрд фунтів стерлінгів (40-45 млрд євро) в рамках Brexit.

У рамках другої фази Великобританія і ЄС мають обговорити питання майбутніх торговельних відносин між сторонами.

Напередодні британські парламентарії схвалили зміни в законі про Brexit, згідно з якими договір про вихід Сполученого Королівства зі складу Європейського Союзу повинен бути спочатку схвалений парламентом. З невеликою перевагою в 309 голосів проти 305 члени Палати громад проголосували за зміни в законі.