UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відтепер діти негромадян Латвії при народженні отримуватимуть латвійське громадянство

Набув чинності відповідний закон

З 1 січня 2020 року всі діти, що народилися в Латвії, автоматично стають громадянами Латвії, хіба що цього не хочуть їх батьки. Вони мають право відмовитися від надання громадянства Латвії своїй дитині. Вступив в силу ініційований колишнім президентом Латвії Раймондом Вейонісом Закон про автоматичне надання латвійського громадянства дітям негромадян. Новий порядок забороняє присвоювати статус негромадянина дітям, які народилися в Латвії після 1 січня 2020 року, якщо батьки дитини не захочуть для нього громадянства іншої країни або дитина не буде громадянином іншої країни, передає DELFI з посилання на агентство LETA.

Планується, що зміни торкнуться лише невеликої кількості дітей, тому що, за даними Управління у справах громадянства і міграції, в 2016 році негромадянами зареєстрували 47 дітей, в 2017 році - 51 дитину, а в 2018 році - 33 дитини.

Екс-президент Латвії вносив цей законопроект на розгляд ще при 12-го скликанні Сейму. Він хотів викорінити систему, коли "у дітей при народженні такий же статус, як у колишніх громадян СРСР". Але ініціатива в той раз була відхилена. У березні минулого року, під кінець свого президентського терміну Вейоніс подав поправку про дітей негромадян повторно вже у новий Сейм.

"Діти, що народилися в Латвії, повинні стати її громадянами. Якщо ж батьки хочуть відмовитися від латвійського громадянства, нехай пишуть заяву та вибирають для дітей громадянство іншої країни", - заявив він.

Після кількох років перебування в Євросоюзі населення Латвії стало оцінювати недоліки та переваги членства в ЄС. Опитування, проведені протягом останнього часу, вказують на те, що рівень єврооптимізму росте, хоча і не так швидко, як хотілося б - позначається перебування зовсім в інших умовах.

Рівень підтримки населенням членства Латвії в ЄС на даний момент є найвищим в історії країни.

На момент вступу в ЄС лише третина латвійців оцінювала цей крок позитивно. У часи економічної кризи, в 2009-2010 роках, показник став ще нижче, однак з 2014 року показує зростання, і на початку цього року склав 46%.