UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відставка Шокіна не зняла політичну напругу в Києві – Frankfurter Allgemeine

Видання пише, що боротьба за владу лише посилиться, оскільки крісло Генпрокурора – це дуже потужний важіль влади.

Впродовж кількох місяців Генпрокурора Віктора Шокіна вважали однією із найбільших перешкод для боротьби проти корупції в Україні. Громадські активісти, депутати і західні дипломати звинувачували його в підриві реформування власного відомства.

"Але ухвалення Верховною Радою відставки Шокіна не принесло бажаної політичної розрядки, а стало лише ще одним епізодом загострення боротьби за владу над Генпрокуратурою", - йдеться в статті німецької газети Frankfurter Allgemeine.

Перед відставкою Шокін встиг звільнити свого заступника Давіда Сакварелідзе, який вів справу проти корумпованих "діамантових прокурорів" з оточення самого Генпрокурора. Оглядач підкреслює, що боротьба між ними стала наочним прикладом постійної боротьби за владу в Києві, у якій з одного боку реформатори, а з іншого – старими політиками з правлячого табору, які тісно пов'язані з олігархами.

"До того ж за владу і дивіденди борються різні фракції всередині правлячого табору. І посада Генпрокурора, яка лишається важливим інструментом влади – теж стала об'єктом політичної торгівлі", - йдеться в статті.

У свою чергу, видання New York Times писало, що звільнення Шокіна не обов'язково піде на користь Україні. Оглядач пише, що Генпрокурор допомагав зберігати рівновагу між інтересами різних політичних груп в країні.29 березня Верховна Рада 289 голосами дала згоду на звільнення президентом України Віктора Шокіна з посади генерального прокурора.

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив, що новим генпрокурором повинен бути незалежний професіонал, відданий принципам, проголошеним на Євромайдані.

"Важливо визначити того лідера, який може піти по цьому шляху. І Шокін не є цим лідером, і дуже добре, що він піде", - сказав Пайєтт.