Президент США Барак Обама подякував кубинського лідера Рауля Кастро за "дух відкритості", підкресливши, що нова система відносин між державами буде формуватися поступово.
Відповідні заяви американський президент зробив на спільній прес-конференції з Кастро в Гавані в понеділок, 21 березня.
"Ми йдемо вперед, не озираємося назад. Ми не розглядаємо Кубу як загрозу США", – заявив Обама, додавши, що відносини між країнами "не зміняться за день".
Кастро, у свою чергу, зазначив у Вашингтону і Гавані належить пройти довгий і складний шлях", але обидві країни вже зробили перші кроки на шляху до нового типу відносин.
Кубинський лідер висловив надію на швидке зняття торгової блокади, а також зазначив, що між США і Кубою існують суттєві розбіжності, які слід поважати і вчитися співіснування.
Раніше Обама заявив, що скасування торгового ембарго залежить від прогресу в сфері дотримання прав людини на Кубі.
Президент Обама прибув з офіційним віззитом на Кубу увечері в неділю, 20 березня. Таким чином, він став першим президентом в історії країни, який відвідав острівну державу після Джона Калвіна Куліджа, який здійснив візит на Кубу в 1928 році.
14 серпня 2015 року на Кубі урочисто відновило роботу посольство США, яке не працює з 1961 року. Вперше за останні більш ніж півстоліття в Гавані підняли американський прапор.
Як йдеться у статті "Дзеркала тижня. Україна" "Чого очікує президент Барак Обама від візиту на Кубу?", Обама збирається зарахувати налагодження відносин з Кубою в актив історичних надбань свого президентства. Як зазначає автор статті Віктор Каспрук, якщо президент США їде в гості до братів Кастро, це може виглядати як надання легітимності влади, яка явно не поспішає відмовлятися від своїх репресивних звичок і не поспішає проводити реформи в сфері прав людини.