UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відмова адміністрації Трампа від співпраці стане серйозною перешкодою для Байдена — The Washington Post

Заперечення Трампом власної поразки на виборах переходить з розряду символічної позиції до більш серйозної перешкоди на шляху Байдена до президентства.

Республіканець Дональд Трамп навіть після перерахунку голосів може не визнати результатів виборів, тоді як багато світових лідерів вже привітали демократа Джо Байдена з перемогою на виборах президента США. Новообраний американський лідер зіштовхнувся з перешкодами на шляху до Білого дому, адже команда Дональда Трампа фактично відмовляється співпрацювати з командою Байдена під час «перехідного періоду», пише The Washington Post.

Джо Байден об’єднав навколо своєї команди величезну мережу професіоналів з великим урядовим досвідом, які повинні допомогти йому плавно подолати перехідний період, а також допомогти демократу обійти безпрецедентні зусилля адміністрації Трампа щодо перешкоджання передачі влади.

Зважаючи на те, що адміністрація Трампа перешкоджає переходу команди Байдена до Білого дому, чинні урядовці навіть отримали суворий наказ не контактувати з членами перехідної команди демократа.

Натомість члени команди Байдена активно співпрацюють з колишніми урядовцями Білого дому та експертами, які допомагають їм «ввійти в курс справ».

Заперечення Трампом власної поразки на виборах переходить з розряду символічної позиції до більш серйозної перешкоди на шляху Байдена до президентства.

«Блокада» з боку адміністрації Трампа відбувається на тлі смертельної пандемії коронавірусу, економічного спаду США та нестабільної ситуації на міжнародній арені, що викликає дедалі більшу стурбованість, адже команда Байдена втрачає час, який могла б використати на боротьбу з кризовими ситуаціями.

"Проблеми стають набагато серйознішими, чим довше це триває. Наш уряд є найбільшою і найскладнішою організацією не тільки в цій країні, але, мабуть, у світі. Тож плавний і ефективний перехідний перехід влади є дуже важливим", - заявив президент позапартійної організації "Партнерства для державної служби", яка допомагає під час «перехідного періоду» передачі президентської влади в США Макс Стір.

У вівторок Байден намагався применшити значення «блокади Трампа».

"Ми вже починаємо перехід. У нас все в порядку. Той факт, що команда Трампа не хоче визнати, що ми перемогли, не має великого значення", - сказав Байден.

Того ж дня демократ оголосив про вибір десятків експертів та колишніх урядовців, які будуть допомагати йому під час перехідного періоду.

«Перехідна команда» Байдена включає експертів з різних питань, які свого часу також працювали в Білому домі.

Команда Байдена планує швидко ознайомитись з поточними проєктами, бюджетами та проблемами в стані справ у США, для цього був розроблений спеціальний план.

Цей план також передбачає потенційну відмову деяких керівників урядових агентств брати участь у перехідному періоді, навіть після того, коли Байдена офіційно назвуть американським президентом.

За десятирічну кар'єру у Вашингтоні Байден отримав довгий список друзів, соратників та колишніх помічників, які мають глибокі зв'язки майже в усіх куточках уряду.

Проте, деякі представники Демократичної партії вважають відмову адміністрації Трампа співпрацювати з командою Байдена небезпечною перешкодою.

Демократи фактично були «поза владою» у Вашингтоні менше чотирьох років. Однак, допомогти Байдену можуть колишні службовці Білого дому Трампа, які були звільнені під тиском республіканського президента.

Проте демократи впевнені, що нічим не можна замінити той вид співпраці, який колишній президент Барак Обама надав Трампу або який інші американські президенти зазвичай надавали своїм наступникам.

"Невпорядкований перехід президентської влади особливо небезпечний цього року, враховуючи ситуацію з пандемією в США та нестабільний стан на міжнародній арені", - сказав сенатор Кріс Мерфі.

За словами двох радників з питань переходу президентської влади, членам перехідної групи Байдена не дозволяють взаємодіяти з чинними державними службовцями.

Деякі чинні американські урядовці заявляють, що співпрацювати з командою Байдена без офіційного оголошення результатів є незаконно.

Неможливість отримати необхідну інформацію може стати дедалі проблематичнішою в найближчі дні, коли перехідний період повинен активізуватися.

Зовнішня політика також виявилася викликом для Байдена. З понеділка команда Байдена здійснила низку телефонних дзвінків та спілкувалася з наймогутнішими союзниками США, включаючи Японію, Велику Британію, Францію, Канаду та Південну Корею.

За нормального переходу президентської влади Державний департамент США допоміг би команді майбутнього американського лідера отримати належний захист від шпигунства з боку ворожих іноземних спецслужб та інших злочинних суб'єктів. Державний департамент США також повинен надавати кваліфікованих урядових перекладачів, щоб команді Байдена не довелося покладатися на власних людей чи перекладачів від іноземних урядів, які можуть «модифікувати» зміст двосторонньої дискусії.

Відмова адміністрації Трампа співпрацювати з командою Байдена також перешкоджає здатності помічників демократа отримувати секретну інформацію про іноземні загрози з боку ворожих країн, проблеми з інфекційними захворюваннями та розробкою вакцин, пов'язані з пандемією коронавірусу.

Команда Байдена має лише «публічну інформацію», але доступу до секретної інформації Байден не отримав, і це є однією з найбільших проблем на даний момент, резюмує видання.

Читайте також: Скандальна розмова Трампа із Зеленським віщувала його програш Байдену - CNN

Увечері 7 листопада ЗМІ оголосили про перемогу Джо Байдена на виборах президента США.

Світові лідери шлють привітання Байдену і майбутнього віце-президента Камалі Харріс. З перемогою на виборах Байдена також привітали президент України Володимир Зеленський і глава Офісу президента Андрій Єрмак.

Детальніше про те, як може позначитися на Україні перемога Джо Байдена на президентських виборах в США, читайте в статті Олега Шамшура «Вимоглива симпатія» для читачів ZN.UA.