Міністерство енергетики США оскаржило показання американського посла Європейського Союзу Гордона Сондленда в рамках публічних слухань щодо імпічменту, які той давав 20 листопада перед Конгресом, повідомляє Politico.
Як зазначає видання, посол у своїх свідченнях заявив, що глава міністерства Рік Перрі брав безпосередню участь у тиску на Україну для початку розслідування проти Джо Байдена. Раніше Перрі стверджував, що не знав про причини затримки військової допомоги Україні, а також про те, що зустріч Трампа з президентом Володимиром Зеленським була пов'язана з проведенням розслідування.
"Свідчення посла Сондленда спотворили як співпраця Перрі з Рудольфом Джуліані, так і директиву, отриману міністром від президента Трампа. Як зазначалося раніше, міністр Перрі говорив з Джуліані тільки один раз на прохання президента. Під час їхньої телефонної розмови і після нього, ні разу не згадувалися Байден або Burisma, і ніколи не звучали в присутності міністра", – йдеться в заяві відомства.
Перрі заявляв, що йому було відомо лише про зусилля з боку США, щоб підштовхнути Україну до боротьби з корупцією. Незважаючи на це, Сондленд заявив, що Перрі брав безпосередню участь у зусиллях адміністрації Трампа відкрити розслідування відносно конкретних осіб.
Згідно з показаннями Сондленда, Перрі був включений в розсилку електронного листа посла, в якому Сондленд відзвітував про те, що провів бесіду з Зеленським. Президент України погодився сказати Трампу, що він "має намір провести повне, прозоре розслідування", а також зробити публічну заяву про розслідування проти Байдена.
2 листопада, міністр енергетики США відмовляється давати показання в закритому режимі конгресменам в Палаті представників у справі про імпічмент президента Дональда Трампа. Про
11 жовтня свідчення дала Марі Йованович. Вона заявила, що її достроково відкликали з посади посла США в Україні під тиском Трампа.
Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор підтвердив, що оточення Трампа намагалося отримати компромат на Джо Байдена в обмін на військову допомогу Україні.
31 жовтня Палата представників проголосувала за процедуру імпічменту, визначивши порядок публічних слухань, допиту свідків, права й обов'язки учасників процесу. Резолюцію підтримали 232 конгресмени, 196 – голосували проти.
Детальніше про ситуацію читайте у статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".