Очевидним уроком вчорашніх вибухів у Брюсселі стало те, що в усьому світі місця, де люди збираються поїсти, відсвяткувати щось чи щоб вирушити у мандрівку, можуть стати ціллю для джихадистів. Ні людний пляж, ні концертний зал чи аеропорт не можна більше вважати місцем, в якому точно не відбудеться бійня "у ім'я Алаха", організована фанатиками, які хочуть покарати Захід.
Про це сьогодні в редакційній статті пише The Times, додаючи, що побороти ідеологію, яка обіцяє вбивцям вічне життя за їхні злочини, дуже важко у сучасному світі, де комунікація між людьми дуже активна. Минулої осені через тиждень після терактів у Парижі прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон сказав, що впродовж шести місяців до того британські правоохоронці в своїй країні виявили щонайменше сім терористичних груп, які готували атаку.
З 2007 року, коли бойовики спробували підірвати нічний клуб у Лондоні і аеропорт у Глазго, у Британії не відбулося жодного теракту. Однак, 9 місяців тому 30 британців були застелені джихадистом-одинаком на пляжі в Тунісі. А минулого тижня фанатики напали на туристів у Стамбулі і в Кот-Д'Івуарі.
"Прокляття усіх розвідувальних служб в тому, що їхні перемоги непомітні, а от поразки – бачать усі. Загроза тероризму – глобальна і добре скоординована. Такою ж має бути і відповідь на неї. Тим часом, кожна нація окремо повинна шукати баланс, як захистити своїх громадян і водночас не обмежувати свободи. Теракти – це одна з форм поразки. Такою ж буде і поліцейська держава чи залякане населення", - йдеться в статті.
Видання також пише, що Великобританія після вибухів у Брюсселі повинна добре подумати, чи варто їй виходити зі складу ЄС. Оскільки для того, щоб ефективно захистити себе від тероризму Лондону точно знадобиться тісний обмін даними розвідки з іншими країнами Європи.
22 березня близько 8 ранку в аеропорту Брюсселя пролунало два вибухи. Незабаром прогримів вибух біля станції метро Мальбек, неподалік від кварталу з установами Євросоюзу. В результаті терактів загинули 34 людини, близько 150 отримали поранення.
Відповідальність за теракти в Брюсселі взяла на себе терористичне угрупування "Ісламська держава". 23 березня стало відомо, що названі імена виконавців теракту в аеропорту Брюсселя - громадяни Бельгії брати Ібрагім і Халед Бакраві.