UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вибори в парламент Великобританії: основні претенденти на перемогу

Сьогодні у Великобританії відбудуться парламентські вибори. DT.UA зібрало основну інформацію по головним партіям та їх шансам на перемогу.

Дострокові вибори в парламент Великобританії 8 червня стануть важливим моментом у визначенні питань виходу країни з Євросоюзу, а також нового референдуму про незалежність Шотландії. Новий парламент, цілком ймовірно, буде представлений коаліційним урядом, а нинішня прем'єр-міністр Тереза Мей цілком може позбутися крісла глави уряду. DT.UA зібрало основну інформацію по головним партіям та їх шансам на перемогу.

Рейтинги і місця в новому парламенті

Опитування електоральних симпатій британців показують на те, що в новому парламенті Консерватори і Лейбористи залишаться двома основними силами, що визначають траєкторію руху країни. Сумарна підтримка обох партій становить близько 80% і не дає шансів формування уряду без жодної з них.

Консервативна партія нинішнього прем'єра Терези Мей зберігає лідерство з 43% підтримки. Однак Лейбористи відстають всього на 7% від своїх головних конкурентів, що показує невеликий регрес за останній тиждень, однак і неймовірний успіх порівняно з квітнем. Тоді партію Джеремі Корбіна підтримували практично на 20% менше виборців, ніж партію Мей.

Інші партії демонструють відносно невелику підтримку. Ліберал-демократів готові підтримати 8% виборців, "Партію незалежності" 5%, Шотландську національну партію – 5%, "Зелених" – 2%.

При цьому в Британії діє мажоритарна система простої більшості, що може серйозно вплинути на результати виборів. Прикладом впливу системи є результат "Партії незалежності" в 2015 році, коли партія отримала 12,6% голосів, але в парламенті посіла лише одне місце. Згідно з дослідженнями за 31 травня, Консервативна партія отримає 310 місць замість нинішніх 330, що буде означати нестачу 16 місць для одноосібного формування уряду. Лейбористи збільшать своє представництво на 28 місць до 257, а Шотландська партія втратить 4 місця, залишившись з 50. Ліберал-демократи отримають додаткове місце, збільшивши представництво до 10, а "Партія незалежності" втратить єдине своє місце в парламенті.

Консервативна партія і Лейбористи

Головним претендентом на формування уряду залишається Консервативна партія. Її головним козирем у зовнішній політиці є обіцянка плавного виходу з Євросоюзу, ґрунтуючись на попередніх угодах Мей. Консерватори також обіцяють суттєво збільшити витрати на охорону здоров'я та базову освіту, при цьому збалансувавши державний бюджет до 2025 року. Також партія обіцяє зменшити кількість іммігрантів і ретельніше зайнятися питанням кордонів.

Лейбористи, перш за все, обіцяють відмовитися від режиму економії і щедро фінансувати громадські служби. Також вони хочуть переглянути вихід країни з ЄС з точки зору стандартів життя та економіки. Крім того, лейбористи вимагають націоналізувати ряд структур, включно з поштою і залізницею, а також збільшити податки для бізнесу та високооплачуваних працівників.

Інші політичні сили

Ліберальні Демократи прогнозувалися як головні переможці від дострокових виборів, оскільки вони могли зайняти нішу Лейбористів, які страждають від неефективного лідерства. Проте партія не змогла показати себе, як альтернативу основним силам і залишається аутсайдером виборів. Головним програмним пунктом партії залишається проведення повторного референдуму щодо виходу країни з ЄС. При цьому Ліберал-демократи вже пообіцяли не входити в коаліцію з основними партіями, а стати "ефективною опозицією".

"Партія незалежності" не просто не пережила піднесення, але і значно втратила свою підтримку. Причинами цього стала концентрація партії на виході з Європи, після здійснення якого їх діяльність значно згасла. Зараз основними вимогами партії є завершення Brexit, а також обмеження міграції та прав релігійних меншин.

Шотландія

Шотландська національна партія з її лідером Миколою Старджен намагається отримати максимальну віддачу від нових парламентських виборів. На думку Старджен, якщо її партія отримає підтримку в більшості округів Шотландії, регіон повинен мати право на вихід. При цьому її партія, найімовірніше, повинна втратити кілька місць у парламенті, хоча вона й збереже за собою переважне представництво Шотландії.

Важливим моментом є опитування населення, показують низький рівень підтримки нового референдуму до виходу Британії з Євросоюзу.

Читайте також: Російські телеканали мають намір не транслювати "Євробачення 2017"
Раніше повідомлялося, що партія Лейбористів продовжує стрімко скорочувати свій відрив від Консерваторів менше, ніж за два тижні до виборів в парламент Британії. Зараз Лейбористів підтримують 38% населення, що лише на 5% менше, ніж у чинної партії влади.

Раніше повідомлялося, що за один тиждень британська партія Лейбористів змогла в два рази скоротити своє відставання від партії влади, зменшивши відрив до 9%. За Лейбористів готові проголосувати 34% британців, тоді як 43% підтримують партію Терези Мей.