UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вибори президента США: огляд результатів опитувань в ключових штатах за день до голосування

До виборів президента США залишився один день

У кандидата в президенти США від демократів Джо Байдена все добре з рейтингами на загальнонаціональному рівні. Він на 10% випереджає свого конкурента Дональда Трампа, який намагається залишитися в Білому домі на другу каденцію. Але в кінцевому підсумку результат виборів буде визначено на підставі результатів в масштабі штатів, якими керується Колегія вибірників. У цих ключових штатах лідерство Байдена незначне - до шести відсотків. У штатах, які коливаються, розрив між Байденом й Трампом перебуває на рівні статистичної похибки.

У Байдена в ключових штатах 51% підтримки. У Трампа 45%. У жовтні різниця між кандидатами була 10%.

Підтримка Трампа залишається сильною серед його електоральної бази - в основному робітничого класу, білих виборців, яких багато в тих, хто вагається штатах. Жінки та літні люди виступили проти президента, при цьому обидві групи віддають перевагу Байдена з двозначним відривом.

ZN.UA представляє огляд соціології в ключових американських штатах:

Опитування Reuters/Ipsos :

Дані Mitchell Communications в Мічигані показують, що за Байдена готові проголосувати 52%. За Трампа на 7% менше - 45%.

Соціологія від St. Cloud State University в Міннесоті показує впевнену перевагу Байдена в 15% - 54% проти 39%.

Опитування коледжу Емерсон :

Читайте також: Прогноз The Economist поліпшив прогноз Байдена на перемогу у виборах президента США

Перед фінальним раундом дебатів між Трампом і Байденом опитування Gallup показало, що 56% американців вважають, що Трамп не заслуговує другого терміну. Історично в США всі кандидати з рейтингом схвалення 50% і вище виграли переобрання, а президенти з рейтингом схвалення значно нижче за 50% програвали.

Варто зазначити, що Байден має кращі рейтинги перед виборами, ніж будь-який претендент на пост президента США з 1936 року.

Детальніше про те, як Трамп може оскаржити результати президентських виборів у Сполучених Штатах, читайте у статті Геннадія Друзенка "Виборчі рифи американської демократії".