UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Виборчі судові позови» Трампа можуть виявитися юридично порожніми — Bloomberg

Кампанія Трампа вимагає зупинити підрахунок голосів у деяких штатах.

Чи дійсно Трамп може оскаржити результати виборів у суді на власну користь? Спроби республіканця Дональда Трампа втрутитися в підрахунок голосів у Мічигані, Пенсільванії та Джорджії, а також його вимоги зупинити підрахунок голосів у цих штатах можна назвати юридично порожніми, пише Bloomberg.

Юридично кажучи, різні «виборчі судові позови» Дональда Трампа є фактично безпідставними. У середу кампанія Трампа оголосила про низку різних «юридичних зусиль» для боротьби з потенційною перемогою кандидата від демократів Джо Байдена серед Колегії вибірників.

Сюди входили спроби зупинити підрахунок голосів у Мічигані, Пенсільванії та Джорджії, а також клопотання про заслуховування Верховним судом США справи щодо бюлетенів, які прибули до Пенсільванії після 20:00. у день виборів.

Кампанія республіканця також подала позов у штаті Джорджія, стверджуючи, що працівник виборчої дільниці неналежним чином «змішав» бюлетені, які прибули поштою із запізненням.

Адвокати Трампа також заявляють про те, що вимагатимуть перерахунку голосів у штаті Вісконсін, але вкрай малоймовірно, що це допоможе їм «заперечити» явне лідерство Байдена.

Для початку, можна поглянути на спроби зупинити підрахунок голосів. Вони є юридично порожніми. Прохання Трампа зупинити підрахунок голосів у Мічигані навряд чи могли б хоч якось реалізуватися.

Кампанія Трампа апелює до того, що підрахунок голосів у Мічигані відбувається без присутності необхідних виборчих спостерігачів від Республіканської партії. Мічиган дійсно дозволяє демократичним та республіканським спостерігачам наглядати за підрахунком.

Тож кампанія Трампа далі аргументує, що штат порушив закон, оскільки не показав спостерігачам від республіканців відео зі скриньок, з яких беруть бюлетені, які надійшли поштою із запізненням.

Як би дивно це не звучало, кампанія Трампа стверджує, що підрахунок голосів слід припинити, оскільки його представники не змогли побачити це відео.

Закон Мічигану дійсно допускає те, що "контейнери для бюлетенів" слід перевіряти за допомогою відео. Але у законі немає нічого, що вимагало б від представників кампаній переглядати це відео. У будь-якому випадку, немає сенсу для судів підтримувати припинення підрахунку голосів, опираючись на такий сумнівний аргумент. Логічним було б лише те, якби суд наказав штату просто надати необхідне відео. Але кампанія Трампа все ж відчайдушно намагалася зупинити підрахунок голосів у Мічигані, адже суперник Байден отримував лідерство в цьому штаті.

Якщо говорити про інші штати, то в Пенсільванії кампанія Трампа заявила про те, що теж подала судові позови.

Один із позовів, поданий увечері в понеділок, оскаржував вказівки секретаря штату дозволити людям, які допустили помилки в поштових бюлетенях, виправити їх. Цей позов може мати більше шансів на успіх, враховуючи те, що інструкції від секретаря штату надійшли в останню хвилину. Варто визнати, що логіка у ситуації зі штатом Пенсильванія у кампанії Трампа є кращою, ніж стосовно спроб припинити підрахунок голосів у Мічигані.

Щодо подання до Верховного суду, то Трамп просить суддів виключити бюлетені, що надійшли поштою після закриття виборчих дільниць. Верховний суд, ймовірно, дозволить Трампу втрутитися, враховуючи, що цей позов був до виборів, але це не гарантує, що суд винесе рішення на користь Трампа.

Можна припустити, що чотири голоси - троє лібералів плюс голова суду Джон Робертс, швидше за все, відхилять претензії Трампа. Три консервативні судді можуть підтримати погляди кампанії республіканця. Набагато важче спрогнозувати позицію ще двох суддей-консерваторів, Емі Коні Барретт і Бретта Кавано.

Навіть якщо судді підтримають Трампа, це ще не гарантує для нього перемоги. Але, жодних сценаріїв розвитку подій не можна виключати.

Так чи інакше, юридична стратегія Трампа виглядає слабкою. Важко уявити, як він міг би використовувати суди для зупинки підрахунку голосів або виключення голосів.

Тим не менш, Трамп не збирається припиняти стверджувати, що вибори були вкрадені лише тому, що він програє в загальнонародному голосуванні та в Колегії виборців. Можливо, судові позови кампанії Трампа є попередніми зусиллями для стратегії, яка розробляється з метою делегітимізації остаточних результатів виборів, так чи інакше, про це можна буде дізнатися вже досить скоро, резюмує видання.

Читайте також: Вибори в США 2020: лідерство Трампа в Пенсільванії може похитнутися

Трамп вимагав призупинити підрахунок голосів у штаті Джорджія. Нагадаємо, Джорджія стала третім штатом, де Трамп зажадав зупинити підрахунок голосів до тих пір, поки він не отримає «значимий доступ» для спостереження за розкриттям бюлетенів і процесом підрахунку До цього аналогічні позови були направлені в суди Мічигану і Пенсільванії.

Штаб Трампа також вимагає перерахувати голоси в Вісконсині - там після різкого стрибка на користь кандидата від демократів попередньо переміг Байден. У штабі Трампа заявили, що виявлені під час голосування в Вісконсині порушення викликають серйозні сумніви в достовірності результатів. За даними Еdison research, у Байдена 49,4%, а у Трампа - 48,8%.

Детальніше про вибори в США, останні події і результати читайте в нашій спецтемі.

ZN.UA також веде текстовий онлайн проміжних результатів виборів в США.