UA / RU
Підтримати ZN.ua

Венесуела вимагає скликання надзвичайної сесії ОПЕК з-за падіння цін на нафту

Сьогодні на світовому ринку "почалася війна нафтових цін", відзначає британська The Daily Telegraph, коли різні виробники намагаються утримати свої позиції за рахунок пропозиції дешевої нафти.

Венесуела зажадала негайного скликання надзвичайної сесії ОПЕК з тим, щоб обговорити становище на світовому нафтовому ринку, зокрема, рекордне падіння цін на нафту. Про це повідомила сьогодні лондонська газета The Daily Telegraph.

"Венесуела домагається зустрічі ще до запланованої на листопад чергової сесії ОПЕК, однак Саудівська Аравія і Об'єднані арабські емірати (ОАЕ) не бачать необхідності в надзвичайному засіданні", - зазначає видання.

Запланована раніше сесія ОПЕК повинна пройти 27 листопада.

У той же час The Daily Telegraph зазначає з посиланням на ділові кола, що днями Саудівська Аравія ще більше знизила ціну на свою нафту для ряду найбільших клієнтів в країнах Азії. Аналогічним чином вчинив і Тегеран.

Одночасно Іран попередив, що відсутність у ОПЕК єдиної політики щодо регулювання світового нафтового ринку здатно привести до різкого падіння цін на нафту.

"Неадекватні дії ОПЕК у 1998 році привели до падіння ціни до 6 - 8 доларів за барель. Коли світ є свідком скорочення попиту при одночасному збільшенні пропозиції, ряд країн намагаються знайти нові ринки збуту, пропонуючи нафту з великою знижкою", - цитує видання високопоставленого співробітника міністерства нафти Ірану Мехрана Амирмоини.

Газета вважає, що зараз на світовому ринку "почалася війна нафтових цін", коли різні виробники намагаються утримати свої позиції за рахунок пропозиції дешевої нафти. У поточному році ціни на нафту вже впали майже на 20%.

"Поступово на світовому нафтовому ринку поширюються панічні настрої, - зазначив в останньому аналітичній доповіді банк Commerzbank. - Ціна стає все більш спекулятивної в умовах погіршення перспектив світової економіки. При цьому збереження на високому рівні пропозиції нафти змушує багатьох учасників ринку робити ставки на подальше падіння цін".

ОПЕК є міждержавною організацією, створеної в 1960 році з метою врегулювати видобуток нафти і ціну на неї. В даний час В організацію входять 12 держав-експортерів нафти, які забезпечують 40 відсотків світового видобутку нафти, при цьому володіють 77 відсотками всіх розвіданих світових запасів нафти.

Як відомо, зниження цін на нафту значно ослаблztn курс російської валюти, з-за чого рубль подешевшав до історичного рекорду.!zn