UA / RU
Підтримати ZN.ua

Венесуела оголосила надзвичайний стан у продовольчій сфері

У сільськогосподарському виробництві Венесуели спад склав 87%.

У четвер, 11 лютого, Національна Асамблея (однопалатний парламент) Венесуели оголосила надзвичайний стан у продовольчій сфері. Як вважають депутати, через неправильні дії уряду країна зіткнулася з "гуманітарною кризою" і "відсутністю продовольчої безпеки".

Депутат Хуліо Борхес, який став автором даної ініціативи, підкреслив, що в часи високих цін на нафту Венесуела отримала "трильйон доларів" від нафтового експорту, але в даний час населення залишилося "без їжі, ліків" і працюючої системи забезпечення правопорядку. Як сказав депутат, спад в сільськогосподарському виробництві склав 87%, а 300 націоналізованих підприємств "нічого не виробляють".

Члени опозиційного Блоку демократичної єдності, який має більшість у парламенті Венесуели, зажадали від уряду представити їм "тимчасові заходи, націлені на те, щоб отримати гуманітарну допомогу у міжнародних організацій", щоб уникнути голоду в країні.

Нагадаємо, що на парламентських виборах у Венесуелі політичні сили, опозиційні до правлячої Соціалістичної партії, отримали дві третини депутатських мандатів. Таким чином, опозиційні сили отримали 111 з 167 місць у парламенті Венесуели.

Вибори у Венесуелі відбулися 6 грудня на тлі глибокої економічної кризи, девальвації венесуельського болівара, дефіциту продуктів і високого рівня злочинності. У результаті правляча Соціалістична партія зазнала першої поразки з 1999 року.

З 1999 по 2013 року аж до своєї смерті у владі у Венесуелі перебував харизматичний Уго Чавес. На думку багатьох експертів, зі смертю яскравої та неординарної особистості, якою був Чавес у Венесуелі завершився період авторитарного правління.