UA / RU
Підтримати ZN.ua

Венеціанська комісія засумнівалася в судовій реформі в Польщі

Право парламенту обирати членів нацради по судових справах призведе до політизації цього органу.

Експерти Венеціанської комісії в п'ятницю озвучили свій висновок щодо суперечливої судової реформи в Польщі. Як пише Reuters, група експертів з конституційного права зазначила, що ця реформа створює серйозні ризики для всієї складової судової системи Польщі.

Комісія зазначає, що надання польському парламенту права обирати членів Національної ради по судових справах на тлі запропонованої заміни нинішніх членів силових відомств "призведе до далекосяжної політизації цього органу".

Читайте також: Судова реформа: сім завдань на 2017 рік

Нагадаємо, раніше депутати Європейського парламенту підтримали резолюцію щодо Польщі, яка де-факто запускає процедуру введення санкцій через цю реформу.

Міністерство закордонних справ Польщі у свою чергу назвало резолюцію політизованою.

Правляча у Польщі партія "Право і Справедливість" зареєструвала в Сеймі проекти законів про реформу судової системи.

Обидві палати польського парламенту – Сейм і Сенат – більшістю голосів підтримали законопроекти про Національну раду судочинства та суди загальної юрисдикції.

Законодавчі ініціативи ПіС зазнали жорсткіої критики з боку суддівського корпусу та опозиції, які звинуватили партію Качиньського в наміри підпорядкувати судову гілку влади виконавчій владі, тим самим порушивши ключовий принцип демократії – принцип розподілу гілок влади.

Ярослав Качиньський, у свою чергу, заявив, що загрози демократії в Польщі немає, а судова система країни "знаходиться в моральному і професійному занепаді", і тому потребує реформування.

У Польщі влітку пройшли багатотисячні акції протесту проти судової реформи ПіС.