Міністерство фінансів Великобританії працює над випуском перших у своїй історії облігацій, заснованих на законах шаріату.
Розмір емісії встановлено у 200 мільйонів фунтів (322,6 мільйона доларів). Таким чином, Великобританія може стати першою немусульманською країною, яка випустить ісламські облігації.
Міністр фінансів Сполученого Королівства Джордж Осборн заявив, що Лондон здатний стати провідним світовим центром для ісламського фінансового ринку.
Одним із перших кроків у реалізації даної програми має стати випуск Сполученим Королівством облігацій, які базуються на законах шаріату. "Наша мета зрозуміла - зробити Великобританію першим емітентом за межами ісламського світу облігацій сукук. Ці облігації дозволять багаторазово розширити банківську діяльність ісламського бізнесу у лондонському Сіті", - підкреслив Осборн.
У вівторок у Лондоні відкривається 9-й Світовий ісламський економічний форум, який має неофіційну назву "Ісламський Давос". Вперше цей форум проводиться за межами ісламського світу.
Очікується, що під час форуму прем'єр-міністр країни Девід Кемерон оголосить про плани створення ісламського індексу на Лондонській фондовій біржі. Очікується також, що ісламські облігації буде випущено вже наступного року. Ці кроки, в першу чергу, направлено на залучення більшого числа ісламських інвесторів. Камерон впевнений, що подібні кроки більш ніж обґрунтовані, адже обсяг ісламських інвестицій в економіку країни за останні 7 років зріс на 150%, а наступного року він може досягти 1,3 трильйона фунтів.
Сукук - фінансовий документ, поширений у країнах шаріату, так званий ісламський еквівалент облігацій. У зв'язку з тим, що шаріат забороняє лихварство, традиційні облігації з фіксованою прибутковістю не допустимі. Сукук забезпечує негарантований дохід за рахунок прибутку підприємства, що фінансується, тобто, є цільовим. !zn
Читайте також:
В Лондоні спалили мечеть та ісламський культурний центр
У Лондоні заборонили будувати мечеть вище собору Святого Павла
"Ісламські патрулі" карають жителів Лондона за недотримання законів шаріату