UA / RU
Підтримати ZN.ua

Великобританія буде ділитися з США своїми розвідданими по Сирії

Лондон буде передавати Білому Дому розвіддані по Сирії: відмова брати участь у військовій операції не означає, що Британія перестане ділитися інформацією з американськими союзниками.

Спецслужби Великобританії готові передавати Вашингтону розвіддані, які знадобляться, якщо США наважаться завдати удару по території Сирії, пише видання The Telegraph.

Як зазначає видання з посиланням на джерело в уряді, відмова брати участь у військовій операції в Сирії не означає, що Британія перестане ділитися розвідданими з американськими союзниками.

"Ми завжди надаємо підтримку нашим союзникам. А наслідком голосування британського парламенту стало те, що ми не будемо проводити військову операцію. Про розвідданих мова там не йшла", - цитує видання неназваного джерела.

За даними The Telegraph, ключову роль у зборі даних не тільки про Сирії, але і про усьому близькосхідному регіоні, грає знаходиться на Кіпрі британська станція перехоплення інформації.

Нагадаємо, у четвер, 29 серпня, британський парламент відхилив пропозицію прем'єр-міністра Девіда Кемерона про можливої військової операції в Сирії. Голосування носило рекомендаційний характер, однак Кемерон заявив, що небажання парламенту починати військові дії стало ясним і він буде діяти відповідно.

У п'ятницю, 30 серпня, прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що перш ніж робити які-небудь дії в Сирії президент США Барак Обама повинен прислухатися до думки народу.

У суботу, 31 серпня, президент США Барак Обама оголосив про те, що прийняв рішення про військову операцію в Сирії з санкції конгресу, який збереться 9 вересня після літніх канікул. Однак світові ЗМІ повідомляють, що він віддасть наказ про нанесення удару по Сирії навіть у тому випадку, якщо конгрес проголосує проти військової акції.

У свою чергу президент Франції Франсуа Олланд погодився з Обамою, що режим Асада повинен понести покарання за використання хімічної зброї.

Росія в свою чергу заявила, що будь-яка одностороння силова акція в обхід Ради Безпеки ООН, якою б "обмеженою" вона не була, неприйнятна, оскільки стане прямим порушенням міжнародного права.

Сам же президент РФ Володимир Путін нагадав Бараку Обамі про те, що той є лауреатом Нобелівської премії миру, у зв'язку з чим попросив його подумати про майбутніх жертв у Сирії, перш ніж робити які-небудь військові дії.

Загострення міжнародної дискусії в зв'язку з сирійським конфліктом стало наслідком хімічної атаки, яка сталася 21 серпня в передмісті Дамаска Гуті. Число її жертв оцінили в понад півтора тисяч чоловік. Офіційний Дамаск і повстанці поклали відповідальність за застосування зброї масового знищення один на одного.

Влада Сирії, тим часом, заявили про готовність відбити напад будь-якої миті. !zn

Читайте також: