UA / RU
Підтримати ZN.ua

Великий акціонер Facebook побажав відставки Цукерберга з поста глави компанії - Business Insider

Пенсійний фонд мерії Нью-Йорка володіє акціями Facebook на суму в 1 млрд доларів США

Марк Цукерберг повинен піти з посади голови Facebook, заявив чиновник, відповідальний за інвестиції пенсійного фонду мерії Нью-Йорка, повідомляє Business Insider.

Скотт Стрінгер, контролер мерії Нью-Йорка закликав до змін у правлінні Facebook після скандалу з витоком особистих даних через співпрацю з фірмою політичних консультації Cambridge Analytica.

Стрінгер вважає, що Цукерберга повинен замінити незалежний голова правління, а також в правління мають увійти три нових директора з досвідом в управлінні даними та етики, щоб посилити нагляд за ініціативами Facebook щодо захисту персональних даних.

"Це восьма за величиною компанія в світі. Вони мають два мільярди користувачів. Вони працюють у "незвіданих водах" і не пристосувалися до того, щоб убезпечити дані Facebook", - зазначив інвестор.

Він підкреслив, що скандал виявив "ризики для нашої демократії".

Цукерберг має контрольний пакет голосуючих акцій, що не дає іншим інвесторам прав на управління компанією.

Тому, ймовірно, Цукерберг не змінить свою роль в компанії, проте скандал з Cambridge Аnalytica є гарною можливістю для активістів домагатися змін.

Коментуючи систему управління компанією, Цукерберг зазначив: "я почуваюся щасливим, що наша структура компанії, в кінці кінців, передбачає контроль. Ми не залежимо від примх короткострокових акціонерів. Ми можемо виробляти товари і приймати рішення в кращих довгострокових інтересах компанії".

Останнім часом найбільшій світовій соцмережі не щастить - її струсують потужні скандали, через які компанія переживає не кращі часи. Нещодавно, наприклад, новозеландський програміст звинуватив компанію у зборі даних користувачів, які пов'язані зі дзвінками та повідомленнями, причому підтвердив свої звинувачення документально.

Нагадаємо, при цьому у Канаді розпочалося розслідування щодо ймовірного зловживання персональними даними користувачів Facebook компанією Cambridge Analytica. Згідно із заявою Facebook, професор психології Кембриджського університету Олександр Коган створив на платформі соцмережі додаток "This is your digital life", який запитував у користувача дозвіл на доступ до особистої інформації. Згодом зібрані таким чином дані 270 тисяч користувачів були передані третім особам.

Засновник Facebook Марк Цукерберг визнав, що компанія Cambridge Analytica, яка працювала над кампанією президента США Дональда Трампа, виявила вразливість у захисті соцмережі та некоректно скористалася особистими даними користувачів.

Детальніше про скандал, який вибухнув навколо Facebook і призвів до великих фінансових і репутаційних втрат компанії, читайте в матеріалі DT.UA "Скандал навколо Facebook: що відомо на даний момент".