UA / RU
Підтримати ZN.ua

Велика Британія відмовляється від тісної співпраці з ЄС

Борис Джонсон прагне торгової угоди "за британськими правилами".

Прем'єр-міністр Борис Джонсон віщує початок нового партнерства з ЄС після Brexit. Проте це партнерство має бути за умовами Великої Британії. Він визнав, що у країни можуть виникнути "нерівності" з Євросоюзом. Джонсон прямо попереджає, що країна відмовиться від чіткого узгодження правил та відхилить юрисдикцію європейських судів у будь-якій торговельній угоді, пише The Guardian.

"Немає більшої необхідності в угоді про вільну торгівлю, за якою б Велика Британія приймала правила ЄС щодо політики конкуренції, субсидій, соціального захисту, навколишнього природного середовища чи іншого подібного, ніж за якою б ЄС приймала правила Британії", - зазначив прем'єр-міністр.

У своєму виступі послам та бізнесменам, Джонсон сперечався на користь угоди в стилі Канади або в Австралії, яка буде поважати автономію судів Великої Британії.

Прем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар запропонував, щоб ЄС укладала тільки галузеві або тимчасові угоди з Великою Британією, оскільки комплексна угода Brexit так і не пройшла до грудневого терміну Джонсона. Це дозволить уряду виграти трохи більше часу, поки ведуться переговори про комплексну угоду.

Проте чиновники ЄС, попереджають, що такі "пред'яви" працюють в обох напрямках. В Європі не хочуть пониження стандартів праці та наполягають на захисті своїх компаній щодо прав та екологічних норм.

Раніше, Брюссель попросив британський уряд підписати стандарти ЄС щодо прав працівників, охорони навколишнього середовища та державної допомоги, щоб отримати нульові тарифи та нульові квоти на торгівлю товарами.

У рамках процесу виходу Британії з ЄС Джонсон погодився, щоб шість округів країни продовжували виконувати правила єдиного ринку, щоб уникнути прикордонних перевірок уздовж кордону з Ірландією.

Лідери ЄС у п'ятницю попередили Велику Британію про те, що життя поза об'єднанням ніколи не зрівняється з тими перевагами, які були у Лондона в якості члена ЄС. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн і керівники інших інституцій об'єднання заявили, що тепер Британія повинна вирішити, наскільки тісні відносини вона хоче побудувати з Євросоюзом.

На сайті Євросоюзу Британію вперше публічно офіційно назвали "третьою країною". після Brexit у ЄС з'явиться велика проблема з фінансуванням, оскільки Велика Британія була одним з найбільших донорів в бюджет ЄС.

Детальніше про Brexit читайте у статті Олексія Коваля "Brexit: піти гідно" для "Дзеркала тижня. Україна".