UA / RU
Підтримати ZN.ua

Велика Британія розробляє власний санкційний "список Магнітського"

До нього можуть потрапити майже 50 російських чиновників.

У Великій Британії розробляють санкційний список проти російських чиновників, причетних до порушень прав людини, великомасштабної корупції та відмивання грошей (так званий "акт Магнітського"), повідомляє The Telegraph.

За даними видання, "акт Магнітського", подібний до того, який прийнятий у США і Канаді, у Британії почали розробляти до того, як у Солсбері були отруєні екс-співробітник Головного управління розвідки РФ Сергій Скрипаль і його донька Юлія.

Міністр закордонних справ Борис Джонсон і міністр внутрішніх справ Ембер Радд мають намір внести до нього 49 громадян Росії.

Напередодні британські консерватори заявили про те, що проект закону вже знаходиться у Палаті громад (нижній платі британського парламенту – ред.), але уряд пручається внесенню в нього ключових елементів, які зроблять цей закон дієвим, пише "Новое время".

Акт Магнітського був прийнятий у грудні 2012 року в США і вводить персональні санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права. Закон названий на честь бізнесмена Сергія Магнітського, який розкрив розкрадання з російського бюджету, за що в 2009 році був закатований у московському СІЗО.

Нагадаємо, увечері 5 березня стало відомо про те, що в Британії госпіталізовані отруєні невідомою речовиною російський екс-розвідник Сергій Скрипаль і його донька. Їм обом стало зле в торговому центрі в Солсбері.

Пізніше були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події. Вони скаржилися на печіння в очах і ускладнене дихання.

За даними британських ЗМІ, Скрипаля отруїли нервовопаралітичною речовиною – ймовірно, зарином або VX.

Розслідуванням отруєння Скрипалів займається контртерористичний департамент поліції. У справі зібрано понад 240 речових доказів та опитано понад 200 свідків.

В отруєнні російського шпигуна британська влада підозрює російські спецслужби. Голова МЗС Британії Борис Джонсон пообіцяв "відповідну та жорстку" відповідь, якщо виявиться, що Москва винна в отруєнні колишнього російського шпигуна на території західної Англії.

Сергій Скрипаль служив у російському ГРУ, у 1999 році пішов у відставку в званні полковника. У 2004 році його заарештували, а в 2006 році Московський окружний військовий суд визнав Скрипаля винним у шпигунстві та засудив до 13 років в'язниці.

У 2010 році тодішній президент Росії Дмитро Медведєв помилував Скрипаля. Після цього колишнього розвідника і ще трьох росіян, засуджених за шпигунство на користь США та Великої Британії, обміняли на 10 агентів російських спецслужб, затриманих у США. Після цього Скрипаль отримав притулок у Британії.