UA / RU
Підтримати ZN.ua

Велика Британія позичила країнам мільярд доларів для продажу своєї зброї – The Guardian

Британський уряд вирішив впевнено просувати продаж зброї власного виробництва.

Уряд Великої Британії вирішив створити новий фонд на 1 мільярд фунтів стерлінгів "для підтримки закордонних покупців товарів та послуг оборони та безпеки Великобританії". Про це повідомляє видання The Guardian.

За повідомленням видання, Велика Британія вирішила надалі активно експортувати зброю власного виробництва, заохочуючи до цього інші країни, особи країни третього світу. Британські активісти занепокоєні, що цей план призведе до розпалення конфліктів та порушень прав людини.

Новий фонд Великобританії буде контролювати Export Finance, яка надає позики для допомоги іноземним країнам з економікою, що розвивається, щоб купувати британські товари та послуги.

"Навіть у кризові періоди уряд демонструє, що буде намагатися продати якомога більше зброї", - сказав Ендрю Сміт, член CAAT (кампанії проти торгівлі зброєю). - "Угоди зі зброї, що підтримуються цими грошима, можуть бути використані для сприяння жорстокості на довгі роки. Уряд повинен регулювати та контролювати збут зброї, а не використовувати державні гроші та робити все можливе для їх просування".

Уряд розглядає оборонну промисловість як головне джерело надходжень в економіку Великобританії після Brexit. Департамент міжнародної торгівлі має команду спеціалістів зі сприяння продажу зброї у Великобританії.

У 2018 році, за останніми наявними даними, Великобританія виграла контракти на озброєння на суму 14 млрд фунтів. У період з 2008 по 2018 рік Великобританія була другим найбільшим експортером зброї у світі, маючи 19% частки ринку. Три п'ятих продажів зброї за цей період пішли на Близький Схід. З початку війни в Ємені Саудівській Аравії було надано близько 5,3 млрд фунтів зброї.

Активіст Ендрю Сміт заявив, що криза в Ємені показала, як політика сприяння продажу зброї у Великобританії може нашкодити: "За останні п'ять років ми спостерігали руйнівний вплив винищувачів, бомб та ракет Великобританії на Ємен. Війна знищила десятки тисяч людей і створила найстрашнішу гуманітарну кризу у світі. Продажі озброєнь мають припинитися зараз, але так само і та політика, яка дозволила їм відбуватися в першу чергу".

Велика Британія також активно нарощує сили у кіберобороні та постійно збільшує власні кібервійська. Колишній глава Об'єднаного командування Збройними силами Великобританії генерал Річард Берронс заявив, що нарощування киберсил має першорядне значення для Великої Британії в умовах нових сценаріїв світового протистояння, коли в цій області інші країни, на кшталт Росії, вже давно рішуче наступають.