UA / RU
Підтримати ZN.ua

Велика Британія, Німеччина та Франція домовилися про розширення ядерної угоди з Іраном

Лідери трьох держав мають намір тісно співпрацювати зі США для врегулювання "іранських питань".

Лідери Великої Британії, Німеччини та Франції погодили підтримку ядерної угоди з Іраном. За підсумками телефонних переговорів голови держав дійшли висновку, що ця угода – найкращий спосіб перешкодити Тегерану отримати ядерну зброю, повідомляє Reuters.

У неділю, 29 квітня, прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей провела телефонну розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Ангелою Меркель, під час якої сторони дійшли висновку про те, що угода повинна бути розширена й на інші сфери.

Зокрема, вона повинна бути розширена на розробку та випробування балістичних ракет і спроби Ірану дестабілізувати ситуацію в регіоні. Його умови повинні бути переглянуті, коли термін дії угоди закінчиться, підкреслили вони.

"Вони взяли на себе зобов'язання продовжити тісну співпрацю зі США у питаннях тих проблем, які створює Іран – включно з тими проблемами, які покриватиме нова угода", - йдеться у повідомленні, опублікованому прес-службою британського прем'єр-міністра.

Зазначимо, президент США Дональд Трамп неодноразово висловлював невдоволення угодою з Іраном і погрожував вийти з неї. Ймовірною новою датою виходу з угоди він називав 12 травня. Саме в цей день Трамп повинен буде продовжити режим зняття санкцій. Новий державний секретар Майк Помпео також заявив про те, що США можуть вийти з ядерної угоди з Іраном.

28 січня США та їх європейські союзники створили робочі групи для обговорення змін до чинної ядерної угоди з Іраном, а також реакції на деструктивний вплив Ірану в регіоні.

У жовтні президент США Дональд Трамп, на відміну від лідерів інших великих держав, відмовився підтвердити, що Тегеран дотримується договору щодо іранської атомної програми. Виступаючи 13 жовтня, Трамп не оголосив про вихід із договору з Іраном, проте дав Конгресу США 60 днів для ухвалення рішення про відновлення економічних санкцій проти Тегерана, які були скасовані у межах договору щодо іранської атомної програми.

Угода щодо ядерної програми Ірану була досягнута в липні 2015 року, між Іраном, з одного боку, і США, Великою Британією, Францією, Китаєм, Німеччиною та Росією з іншого. Тегеран погодився на низку поступок за масштабами своєї ядерної програми в обмін на зняття санкцій.

США підозрюють Іран у порушенні цієї угоди, наслідком чого стало прийняття нових санкцій. Тегеран вже оскаржив у Раді Безпеки ООН санкції з боку США.

Експерти стверджують, що відмова США від ядерної угоди з Іраном погіршить ситуацію навколо ядерного питання. Детальніше про перипетії довкола іранського ядерного питання читайте у матеріалі експерта Віктора Каспрука "Чи вийде президент Трамп із ядерної угоди з Іраном?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".